Claire Williams sugeruje słabość Roberta Kubicy

Claire Williams sugeruje słabość Roberta Kubicy

claire williams 888

Podaj dalej

Claire Williams po dwóch piątkowych sesjach treningowych odniosła się do postawy Roberta Kubicy oraz Georga Russella nie tylko w kwalifikacjach, ale również w trwającym sezonie.

Szefowa Williamsa zaskoczyła swoją wypowiedzią, gdyż zasugerowała jasno, że w jej opinii Robert Kubica spisuje się po prostu słabiej od swojego zespołowego kolegi. Claire nie widzi tutaj jako przyczyny postawy bolidu, a wyłącznie dyspozycję i umiejętności swoich kierowców.

Claire Williams: Wydaje mi się, że oba samochody są trudne do prowadzenia. Różni kierowcy mają swoje przyzwyczajenia. Cechują ich różne style jazdy i wiele elementów ma wpływ na to, jak zachowuje się samochód. Mogę zapewnić, że George i Robert mają takie same pojazdy, z identycznych części. Tak jest od początku sezonu. Nie dyskryminujemy żadnego z nich. Po co mielibyśmy to robić?  Przecież też zamienialiśmy podwozia między Robertem i Georgem w tym roku. Dajemy też takie same poprawki naszym kierowcom. To nie jest tak, że któryś z nich dostaje części jako pierwszy. To nie jest w naszym stylu, nie robimy tak w Williamsie

Ciekawe jak do tej wypowiedzi odniesie się Robert Kubica, który na pewno niebawem zostanie poproszony o komentarz. Czy wpływ na takie słowa Claire mogły mieć ostatnie komentarze sponsora Polaka?

 

Robert Kubica w nowym zespole F1 w sezonie 2020? Orlen zapowiada w tej kwestii pomoc!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News