Claire Williams powinna odejść, uważa Bernie Ecclestone

Claire Williams powinna odejść, uważa Bernie Ecclestone

Claire Williams powinna odejść, uważa Bernie Ecclestone

Podaj dalej

Bernie Ecclestone uważa, że Williams musi jak najszybciej przejść pod zarządzanie lepszego szefa, aby wrócić na właściwą ścieżkę.

Patrząc na historię Williamsa jest to drugi najbardziej utytułowany team w historii Formuły 1, lecz dziś pozostaje cieniem samego siebie. W ubiegłym roku zespół zajął ostatnie miejsce w klasyfikacji generalnej konstruktorów. Z kolei w tym sezonie są duże problemu z odpowiednim przygotowaniem bolidu do startu. Patrząc realnie Williams znów ma najsłabszy samochód w stawce.

Niedawno szeregi Williamsa opuścił dyrektor techniczny. Paddy Lowe jak na razie przeszedł na urlop, ale każdy doskonale wie, że nie ma już dla niego przyszłości w tym zespole. Bernie Ecclestone uważa natomiast, że zespół może uzdrowić jedynie odejście Claire Williams, która od kilku lat kieruje zespołem za ojca Franka Williamsa. Zdaniem 88-latka nie jest ona w stanie udźwignąć ciężaru jaki na niej spoczywa.

Ecclestone w wywiadzie udzielonym włoskiemu dziennikowi Corriere della Sera, zapytany dlaczego Williams jest w kryzysie odpowiedział wprost – „Ponieważ już nie kieruje nim tak super konkurencyjni facet jak Frank Williams”.

Frank Williams od kilku lat porusza się na wózku inwalidzkim i ma zabronione przez lekarzy podróżowania samolotami.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News