Claire Williams o Robercie Kubicy: O nic więcej nie możemy prosić

Claire Williams o Robercie Kubicy: O nic więcej nie możemy prosić

claire kubica

Podaj dalej

Claire Williams zdradziła, że zespół bardzo dogłębnie przeprowadził analizę bolidu Roberta Kubicy, aby znaleźć i wyeliminować problemy o których mówi polski kierowca. Szefowa nie zdradziła jednak jakie są rezultaty ”poszukiwań”.

Niemal od początku sezonu mówi się o tym, że George Russell i Robert Kubica choć jeżdżą w jednym zespole, to tak naprawdę dysponują dwoma innymi bolidami. Nieco lepszy ma Brytyjczyk, co ułatwia mu w każdym wyścigu plasować się nad Polakiem.

Claire Williams: Przeprowadziliśmy wiele analiz samochodu Roberta Kubicy i zamontowanej w nim podłogi, aby ocenić skąd różnice, o których mówi Robert. George nie ma takich odczuć jak Robert, nie narzeka tak mocno, ale to kwestia osobistych preferencji. Tak mi się wydaje, bo nie jestem kierowcą. Musimy to jak najlepiej zrozumieć. Tak, aby kierowcy mieli luz psychiczny i zaufanie, że obaj dysponują identycznym sprzętem. Biorąc pod uwagę samochód, jaki im daliśmy do dyspozycji, stanęli przed trudnym zadaniem. Mimo to, podchodzą do kolejnych wyścigów i dają z siebie wszystko. O nic więcej nie możemy prosić.

Ekipa z Grove przygotowała na Grand Prix Hiszpanii wiele poprawek do bolidu FW42, które mają poprawić odczucia kierowców w trakcie jazdy.

 

Williams ma szereg części do przetestowania. Kubica czeka na rezultaty

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News