Claire Williams: Nowy pakiet znacząco poprawi osiągi

Claire Williams: Nowy pakiet znacząco poprawi osiągi

claire williams

Podaj dalej

W bolidzie Roberta Kubicy oraz Georga Russella mają zostać wprowadzone bardzo solidne poprawki, co ma zaowocować włączeniem się do walki o punkty. Takie informacje przekazała sama Claire Williams.

Williams ja na razie jako jedyny zespół w stawce pozostaje bez punktów. Polak oraz Brytyjczyk praktycznie każdy wyścig kończą na dwóch ostatnich pozycjach. Prawdopodobnie większe zmiany w bolidzie zostaną wprowadzone w trakcie okresu wakacji, a więc na drugą połowę sezonu.

Claire Williams: Widzimy trochę światła na końcu tunelu. Może robimy powolne postępy, ale.  jednak wiemy, że w F1 trzeba czasu, aby poprawić wydajność. W fabryce wykonujemy teraz świetną robotę, której ludzie na zewnątrz jeszcze nie widzą. Dział zajmujący się aerodynamiką wykonuje świetną pracę. Również w tunelu aerodynamicznym poczyniono postępy i zamierzamy wprowadzić poprawki w najbliższym czasie. Nowy pakiet znacząco poprawi osiągi. Dlatego dostrzegamy oznaki poprawy.

Szefowa Williamsa po raz kolejny potwierdziła, że nie ma mowy o tym, aby odpuścić ten sezon i szykować się na kolejny. Rozwój ma być kluczem do tego, aby powrócić do walki o punkty.

Claire Williams: Nigdy w Williamsie nie rezygnowaliśmy. Nigdy nie podejmowaliśmy takich decyzji, niezależnie od miejsca, w którym się znajdowaliśmy. Nie mamy takiego sposobu myślenia. Nie wiedzie się nam najlepiej, ale to nie jest powód, by odpuszczać. Patrzymy na rok 2019 i 2020 jak na jeden. Dokonujemy ewolucji i rozwoju. Dlatego potrzebujemy kolejnych wniosków, zmniejszania dystansu do reszty stawki. I to właśnie robimy.

Ricciardo: To co robi Kubica jest imponujące. Wielki szacunek dla niego

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News