Claire Williams: Brak części do bolidu? To wynik ogromnego pecha oraz innych kierowców F1

Claire Williams: Brak części do bolidu? To wynik ogromnego pecha oraz innych kierowców F1

claire williams

Podaj dalej

Zespół Williams od początku tego sezonu zmaga się z wieloma problemami. Jednym z nich było – bądź wciąż jest – odpowiednia ilość części do bolidu. To właśnie z tego powodu Robert Kubica został wycofany z Grand Prix Rosji. Obawiano się bowiem, że jeżeli rozbije bolid, w kolejnym wyścigu może nie wystartować.

Choć sytuacja wydaje się na pierwszy rzut oka śmieszna, to tak naprawdę jest kompromitująca i żenująca. Claire Williams ma na nią jednak wytłumaczenie. Pech! To właśnie przez niego zespół zmaga się z tegorocznymi problemami. Szefowa ekipy z Grove zrzuciła również winę, co ciekawe, na innych kierowców w stawce Formuły 1.

Claire Williams: To wynik ogromnego pecha. Biorąc pod uwagę co nas spotkało w tym roku, nie jest to niespodzianką. Wiele zdarzeń, szczególnie uszkodzenia przednich skrzydeł, było poza naszą kontrolą. Mieliśmy incydenty z innymi kierowcami, którzy wjeżdżali w nasze samochody. To spowodowało problemy.

Jak można wywnioskować z wypowiedzi Claire Williams winni są wszyscy, tylko na pewno nie ona.  Szefowa dodała również, że problem z częściami został już rozwiązany. Taką gwarancję w tym sezonie słyszeliśmy już jednak kilkukrotnie. W ten weekend kierowcy Formuły 1 będą rywalizować w Grand Prix Brazylii.

Szef DTM: Chciałbym oglądać Roberta Kubicę w naszej serii

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News