Citroen mistrzem

Citroen mistrzem

Podaj dalej

W kwalifikacjach przed jutrzejszymi dwoma wyścigami serii WTCC w Szanghaju najlepszy był Jose Maria Lopez. Za nim znaleźli się Nick Catsburg z Łady oraz zespołowy partner Argentyńczyka, Yvan Muller z Citroena. Pięć punktów zdobytych przez mistrza świata oraz kolejne trzy przez Francuza oznaczają, że ekipa z Wersalu już po raz trzeci sięgnęła po mistrzowski tytuł wśród zespołów.

Niespodzianką sesji kwalifikacyjnej był z całą pewnością brak kierowców Hondy w Q3, które składa się z pięciu najszybszych zawodników. Jednak japońska ekipa odbiła to sobie w kwalifikacji zespołowej nazywanej MAC3, w której zwyciężyła. Zadanie było łatwiejsze niż zwykle, ponieważ Mehdi Bennani z Citroena miał problemy techniczne i mistrzowie świata nie zostali sklasyfikowani.  Kłopoty teamu z Tokio sprawiły, że Francuzi potrzebowali zaledwie ośmiu punktów by przypieczętować tytuł i udało się to wykonać już dzisiaj.

lopez_resize

Triumf Lopeza nie jest żadnym zaskoczeniem, ponieważ popularny Pechito od trzech lat dominuje w stawce Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych, ale już niedługo jego świetna passa może dobiec końca. Francuski zespół po tym sezonie kończy program w tym serialu, by móc w pełni skupić się na występach w WRC i jeszcze nie wiadomo gdzie Argentyńczyk będzie jeździł w przyszłym roku.

Z Pole Position do pierwszego wyścigu wystartuje John Filippi przed Norbertem Micheliszem, Tomem Chiltonem, Fredrikiem Ekblomem i Gabriele Tarquinim. Natomiast do głównej rywalizacji z pierwszego pola ruszy Lopez, a za nim ustawią się Catsburg, Muller, Bennani i Thed Bjork z Volvo, którego obecność w Q3 była swego rodzaju niespodzianką.

AUTO - TESTS VALLELUNGA WTCC - 2016

Pierwszy wyścig WTCC w Szanghaju rozpocznie się jutro o godzinie 8:30 polskiego czasu, a drugi o 9:30.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News