Citroen kusi Lappiego, a Fin liczy na kolejny sezon w Toyocie

Citroen kusi Lappiego, a Fin liczy na kolejny sezon w Toyocie

21 interakcji

Podaj dalej

Nie tylko w Formule 1 możemy mieć porządną karuzelę transferową. Podobna sytuacja panuje w WRC. Z końcem tego sezonu wygasa wiele umów między zespołami a załogami. Języczkiem uwagi może być ewentualny mariaż Citroena z Esapekką Lappim.

Fabryczny zespół Citroena zapowiada, że zamierza ponownie wejść na szczyty nie tylko z mocno „odrestałrowanym” C3 WRC ale także mocno odświeżonym składem. Trudne czasy z ostatnich lat mają pójść w zapomnienie, dlatego poza rozwojem samochodu, ważne jest także to, kto będzie w stanie poprowadzić francuską marką do sukcesu i przynajmniej w jakimś stopniu przybliżyć ją do sukcesów, kiedy na odcinkach specjalnych niekwestionowanym królem był Sebastien Loeb.

Nowy szef zespołu Citroena, bardzo energiczny Pierre Budar próbuje szukać niekonwencjonalnych rozwiązań na przyszły sezon. Pierwszym krokiem było wyrzucenie z zespołu Krisa Meeke. Kolejnym planem jest zakontraktowanie odpowiedniego składu kierowców na sezon 2019.

Mimo, że obecni piloci Craig Breen i Mads Ostberg mają nadzieję na dalsze zatrudnienie, Budar już dawno przeszedł do ofensywy i jest po słowie z Sebastienem Ogier. Razem z Lappim mogliby stanowić naprawdę interesujący i mocny skład.

Lappi drugi na liście życzeń

Menadżer fińskiego kierowcy, który aktualnie jeździ (z resztą z bardzo dobrym rezultatami) dla Toyota Gazoo Rally Team, potwierdził, że francuski team mocno zabiega o względy 27-letniego kierowcy urodzonego w Pieksamaki.

Erik Veiby, menadżer Esapekki Lappiego: Citroen powiedział nam szczerze, że Esapekka jest jednym z zawodników, których chciałby mieć u siebie w przyszłym roku. Nie ukrywam, że takie zainteresowanie to także dobre pole negocjacyjne z Toyotą. O przyszłości Esapekki w tym zespole również rozmawiamy, ponieważ obecny zespół to priorytet. Nie spieszymy się.

Sam Lappi pozostaje spokojny. Jak przyznaje, dla rozwoju jego kariery dobrym wyjściem byłoby kontynuowanie programu z zespołem Tommiego Makinena.

Esapekka Lappi, Toyota Gazoo Racing: To znakomity zespół i jeśli będę mógł nadal jeździć dla nich, będę szczęśliwy. Yaris WRC jest jedną z najlepszych konstrukcji, dającą szanse na wygrywanie. Znam zespół a oni mnie. Możemy zdziałać w przyszłości bardzo wiele dobrego.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News