Ciężarówka rozjechałaby kolejną osobę. Feralne przejście w Strzelnie

Ciężarówka rozjechałaby kolejną osobę. Feralne przejście w Strzelnie

Podaj dalej

Przed kilkoma dniami na prześciu dla pieszych w Strzelnie, doszło do bardzo groźnej sytuacji. Dwie kobiety weszły na pasy, ale kierowca ciężarówki nie miał ich w zasięgu swojego wzroku, przez co ruszył na skutek czego jedna z nich została potrącona. Sytuację tą możecie zobaczyć TUTAJ.

Zdarzenie to stało się głośne na całą Polskę. Miało pokazać wszystkim, że kierowca ciężarówki ma ograniczoną widoczność i nie zawsze w tego typu sytuacjach może zobaczyć, że ktoś nagle znalazł się przed nim. W tego typu sytuacjach czujność powinna zachować każda ze stron – pieszy oraz kierowca. Nie trzeba było jedna kdługo czekać, aby na tym samym skrzyżowaniu doszło do kolejnego dramatycznego zdarzenia.

Zaledwie kilka dni później na tym samym przejściu doszło do kolejnego niebezpiecznego zdarzenia. Tym razem piesza weszła dalej od maski ciężarówki i w porę zdołał uciec tak, że kierowca zdołał ją zobaczyć i w porę zahamować.

Mieszkańcy miasta od lat domagają się obwodnicy, aby liczna ilość ciężarówek nie przejeżdżała przez ich miasto zagrażając im życiu. W ciągu godziny tą drogą przejeżdża nawet 700 ciężarówek.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News