Ciąg dalszy dominacji

Ciąg dalszy dominacji

Podaj dalej

Aleksiej Łukjaniuk/Aleksiej Arnautow w dalszym ciągu zwiększają swoją przewagę nad konkurentami i pewnie zmierzają po drugie zwycięstwo w sezonie. Na drugim miejscu znajdują się Marijan Griebel/Pirmin Winklhofer ze stratą 1:04 minuty, a 33 sekundy dalej są Ralfs Sirmacis/Artur Simins.

AUTO - ERC CYPRUS RALLY 2016

Na dzisiejszych odcinkach specjalnych na załogi czekały trudne warunki. Jest dość ślisko, a na dodatek opony zużywały się w szybkim tempie. Kilka duetów miało problemy, ale zdecydowanie największe Nikołaj Griazin/Jarosław Fedorow, którzy wypadli z trasy i nie ukończyli szóstego odcinka specjalnego. Łotysze na pewno mogą żałować, ponieważ znajdowali się na drugiej pozycji w Rajdzie Cypru.

Łukjaniuk nie atakuje już tak bardzo, jak miało to miejsce wczoraj, ale wygrał dwa oesy i zwiększa przewagę. Jednak przydarzył mu się także błąd. Na szóstym odcinku miał problem z interkomem i obrócił się, na czym stracił prawdopodobnie około 15 sekund. Griebel jedzie spokojnie wiedząc, że próba dogonienia Rosjanina skończy wyjazdem się poza trasę, więc szanuje swoją dobrą pozycję. Już na trzecie miejsce wskoczył Sirmacis, który wygrał dzisiaj dwie próby. Wydaje się, że jeśli utrzyma tempo, to może powalczyć z Niemcem o drugą lokatę na podium.

– Staram się być spokojnym i słucham mojego pilota. Trzeba mieć tutaj dobre notatki, odpowiednią pewność siebie i koncentrację. Jest naprawdę ciężko. Przykro mi z powodu Nikołaja, toczył świetną walkę z Marijanem – powiedział Łukjaniuk.

AUTO - ERC CYPRUS RALLY 2016

Na czwartym miejscu utrzymują się Christos Demosthenous/Pambos Laos, którzy są dosyć zadowoleni ze swojej jazdy. Na piątej lokacie znaleźli się już David Botka/Peter Szeles. Wczorajsza informacja mówiła o tym, że Węgrzy otrzymali minutę kary, ale dziś okazało się, że była to pomyłka. Dwie kolejne pozycje zajmują cypryjskie załogi – „Chips junior”/Antonis Chrysostomou i Simos Galatariotis/Antonis Ioannou. Na ósme miejsce spadli Lambros Athanassoulas/Christos Kouzionis, którzy na OS6 uderzyli w kamień i złapali kapcia, dodatkowo mieli problem z temperaturą wody w samochodzie. Dziesiątkę zamykają następne zespoły z Cypru: Costas Zenonos/Phanos Christofi oraz Savvas Savva/Andreas Papandreou.

Druga dzisiejsza pętla rozpocznie się o godzinie 11:06.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News