Chmielewski Mistrzem Polski w OPEN 2WD

Chmielewski Mistrzem Polski w OPEN 2WD

Podaj dalej

Trzecia edycja Rajdu Arłamów zakończyła sezon 2016 w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Na starcie zawodów organizowanych przez Automobilklub Rzeszowski stanęła załoga Jan Chmielewski – Grzegorz Dachowski, która w tylnonapędowym BMW R+ MAXI zwyciężyła w klasie OPEN 2WD, przypieczętowując w ten sposób tytuł mistrzowski w tej kategorii.

foto2

Jan ChmielewskiRajd Arłamów przyniósł nam emocje, których chyba nikt w zespole nie mógł się spodziewać. I nie dotyczy to jedynie tych konkretnych zawodów, ale całego projektu „MAXI”, na który zdecydowaliśmy się w tym sezonie. Z rajdu na rajd poznawaliśmy ten samochód, odkrywając zarówno jego zalety i wady. Pokazaliśmy, że można tym, praktycznie prototypowym autem, walczyć o wygraną w „ośce” i zbliżać się do samochodów czteronapędowych. Nie podejrzewałem jednak, że w tak trudnych zawodach jak Rajd Arłamów jest możliwe wygranie odcinka specjalnego w klasyfikacji generalnej, czego dokonaliśmy na próbie Rokietnica, by na koniec pierwszego etapu plasować się na drugiej pozycji w generalce, z niewielką stratą do lidera. Nadzieje na utrzymanie tego doskonałego wyniku, a może nawet na jego poprawę, prysnęły na początku drugiego dnia rajdu. Problemy z silnikiem spowodowały, że musieliśmy się skupić na dotarciu do mety i utrzymaniu pozycji w klasie OPEN 2WD. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że rajdy mogą mieć słodko-gorzki smak, ale patrząc z perspektywy całego sezonu trudno nie być zadowolonym. Zdobyliśmy mistrzowski tytuł w OPEN 2WD i jesteśmy trzecią załogą „ośki”, a wiedza na temat techniki jazdy i obsługi BMW, której uczyliśmy się praktycznie od zera, musi zaprocentować w przyszłym sezonie. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaufali nam, że warto zrobić krok w nieznane i wspierali nasz projekt. Jak widać, opłaciło się zaryzykować, czego dobrym dowodem jest bardzo pozytywny odbiór „Beemki” przez rajdowych kibiców, którym także serdecznie dziękuję za gorący doping.

Grzegorz Dachowski: W opozycji do narzekania, jakie pojawiło się jakiś czas temu na temat ostatniej rundy RSMP, uważam że Rajd Arłamów był bardzo udany pod względem bardzo ciekawych tras, jak i dobrej organizacji. Jak wiadomo nie zaliczymy go do najlepszych wspomnień, mimo że po piątkowym etapie zapowiadało się zupełnie coś innego. Cóż, taka to dyscyplina sportu, że w równej mierze liczy się człowiek jak i sprzęt.

Partnerami zespołu są: Caffaro, REVICO, Fuchs Oil, WESEM, właściciel marki NEO, Pirelli; patronat medialny sprawują Radio RMF-FM, TVP 3 Kraków, Collab studio i wydawnictwo FENIKS MEDIA.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News