Chciał wprowadzić w błąd policjantów z grupy Speed, szybko wyszło na jaw dlaczego "ściemnia"

Chciał wprowadzić w błąd policjantów z grupy Speed, szybko wyszło na jaw dlaczego "ściemnia"

Podaj dalej

Policjanci z grudziądzkiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena golfa. Kierowcą okazał się 28-letni mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego, który, jak się okazało, był poszukiwany przez sąd za kradzieże, a ponadto prowadził auto pomimo sądowego zakazu. Mężczyzna trafił prosto do zakładu karnego, a pojazd na policyjny parking, gdyż… nie był dopuszczony do ruchu.

W miniony piątek (24.01.20) policjanci z grudziądzkiej grupy SPEED, patrolujący ul. Łyskowskiego zauważyli volkswagena golfa na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Kierowca twierdził, że nie posiada przy sobie prawa jazdy i żadnego dokumentu tożsamości.

Podawane przez niego dane były sprzeczne z tymi widniejącymi w policyjnych systemach. Po dokładniejszej weryfikacji okazało się, że kierowca podawał dane swoje brata, a prowadzony przez niego pojazd nie został zarejestrowany i dopuszczony do ruchu.

Policjanci ustalili, że mężczyzna to 28-latek z powiatu kwidzyńskiego, a usiłował wprowadzić ich w błąd ponieważ jest poszukiwany przez Sąd w Kwidzynie za kradzieże. Ponadto, ten sam Sąd orzekł wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów.

Kierowca ambulansu wie, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Włączył sygnały i ostrzegł przed zagrożeniem

28-latek został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia trafił do Zakładu Karnego, a prowadzony przez niego samochód na policyjny parking. Za popełnione wykroczenia i przestępstwo mężczyzna ponownie stanie przed Sądem.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News