Charles Leclerc: W kolejnym sezonie chce się bić o mistrzostwo z Vettelem

Charles Leclerc: W kolejnym sezonie chce się bić o mistrzostwo z Vettelem

21 interakcji
vettel leclerc

Podaj dalej

Charles Leclerc z przytupem wszedł do zespołu Ferrari. Jako debiutant aż siedmiokrotnie zdobył pole position i dwukrotnie wygrał Grand Prix. Dorobek punktowy mógłby okazać się nieco lepszy na koniec sezonu, gdy w początkowej fazie sezonu nie blokował go swoimi decyzjami zespół.


Koniec końców Monakijczyk ma i tak bardzo wiele powodów do zadowolenia. A apetyt rośnie w miarę jedzenia. Młody kierowca nie ukrywa, że w kolejnym sezonie liczy na to, że wraz ze swoim zesołowym partnerem powalczą ramię w ramię o tytuł mistrza świata.

Charles Leclerc: Nigdy nie spodziewałem się takiego debiutu w Ferrari. Był znacznie bardziej pozytywny niż mogłem oczekiwać. Wiedziałem, że będzie to dla mnie wyzwanie, ale przy tym szansa. Szczególnie nie spodziewałem się siedmiu pole position. W przyszłym roku? Naprawdę chciałbym móc walczyć o mistrzostwo świata z Sebem. Nasza relacja jest lepsza niż może się to wydawać wielu osobom. Mamy wielkie marzenie o wygranej, ale jesteśmy przy tym dojrzali. Seb jest wspaniałym mistrzem z dużym doświadczeniem, a stawianie mu czoła w Ferrari jest dla mnie świetnym wyzwaniem oraz szansą.

Leclerc w końcowej klasyfikacji znalazł się na czwartym miejscu tuż przed Vettelem. Miał duże szanse na to, aby zakończyć całoroczną rywalizację na podium, ale lepszy ostatecznie okazał się Max Verstappen.

To, że Leclerc jest przyszłością Ferrari najlepiej niech świadczy fakt, że dzięki wygranej w Grand Prix Belgii został najmłodszym triumfatorem w historii zespołu. O blisko dwa lata poprawił wyczyn Jacky’ego Ickxa z 1968 roku.

Kolizja Vettela z Leclerkiem. Oba bolidy Ferrari zakończyły przedwcześnie wyścig

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News