Ceny paliwa znów idą w górę. Niestety szybko się to nie zmieni

Ceny paliwa znów idą w górę. Niestety szybko się to nie zmieni

Podaj dalej

Kierowcy którzy liczyli na to, że zbliżający się koniec wakacji obniży ceny na stacjach benzynowych byli w błędzie. Taniej nie będzie, a na dodatek ceny w najbliższym czasie pójdą w górę.

Analitycy portalu e-petrol poinformowali, że polscy kierowcy zapłacą więcej za wszystkie paliwa, z wyjątkiem autogazu. Analitycy BM Reflex zauważają, że w ostatnich dniach został odnotowany 7-procentowy spadek cen ropy i w teorii powinien przynieść wyhamowanie podwyżek w hurcie. W praktyce jednak korekta cen hurtowych może być niewystarczająca, aby ceny na stacjach miały nie wzrosnąć.

Publikujemy unikatowy kalendarz. Odlicza czas do… śmierci silników spalinowych

Hurtowe ceny benzyn i diesla w krajowych rafineriach wzrosły odpowiednio o 90 i 115 zł netto za 1 tys. litrów. Sprawia to, że przy obecnym poziomie marży detalicznej w przyszłym tygodniu ceny detaliczne wzrosną o kilka groszy na litrze.

Jak prognozuje e-petrol w przyszłym tygodniu średnia cena benzyny 98-oktanowej wyniesie 5,42-5,52 zł/l, benzyny Pb95 5,12-5,21 zł/l., oleju napędowego 5,05 – 5,15 zł/l., a autogazu od 2,00 do 2,07 zł/l.

Politycy puszczą z dymem 1,6 mln litrów paliwa. SOP ogłosił przetarg

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News