Ceny paliwa nieustannie idą w górę i nie przestaną

Ceny paliwa nieustannie idą w górę i nie przestaną

Podaj dalej

Pamiętacie jak ceny paliw, wynosiły około 2 zł za litr? A pamiętacie, jak płaciliśmy za nie około 4 zł? Teraz zarówno jedna, jak i druga kwota powinna pójść przez was w zapomnienie. Będzie tylko drożej.

Jeszcze tydzień temu średnie ceny paliw oscylowały wokół 4,90 zł za benzynę oraz 4,85 zł za diesla. Niestety aktualna średnia wynosi już powyżej 5 zł za litr. Dotyczy to zarówno oleju napędowego, jak i benzyny.

Wszystko wskazuje na to, że do tych cen musimy się po prostu przyzwyczaić, jeśli chcemy cieszyć się spokojem ducha. Ceny na pewno nie spadną do końca wakacji. Wręcz przeciwnie możemy spodziewać się kolejnych podwyżek.

Na taki stan rzeczy ma wpływ kilka czynników. Między innymi rosnący kurs dolara oraz polityka Trumpa, który zerwał porozumienie atomowe z Iranem, a co się z tym wiąże, podsycił konflikt na Bliskim Wschodzie.

Przypomnijmy również, że rządzący nadal pracują nad kolejnym podatkiem paliwowym, który został nazwany opłatą emisyjną. W momencie, w którym zostanie ona wprowadzona, ceny paliw znów wzrosną co najmniej o 10 gr za litr.

Pamiętacie, jak ceny paliw sięgały 6 zł za litr? Jeśli nie, to wszystko wskazuje na to, że za nie długo możemy sobie wszyscy to przypomnieć. Po raz kolejny zatankowanie pełnego 60-litrowego baku będzie oznaczało wydatnie 360 zł, czyli około 1/4 miesięcznej pensji przeciętnego obywatela.

Tagi: ceny paliwa, podwyżki, benzyna, diesel,

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News