Ceny paliw przed świętami idą w górę!

Ceny paliw przed świętami idą w górę!

Podaj dalej

Święta coraz bliżej, a co się z tym wiąże, kierowcy tłumnie ruszą w trasy. Niestety w tym roku ten okres zbiegł się z podwyżkami w hurcie i ze słabszą kondycją kursu złotówki.

Analitycy BM Refleks umieścili następujący komentarz: W hurcie ceny benzyny rosły w tym tygodniu od 158 do 176 PLN /1000 l, a oleju napędowego o około 100 PLN/1000 l, ale warto zaznaczyć, że to jest kolejny z rzędu tydzień podwyżek w hurcie. W konsekwencji do czwartku notowaliśmy podwyżki cen na poszczególnych stacjach paliw średnio od 4 do 15 groszy na litrze. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym, przedświątecznym tygodniu będzie jeszcze drożej. Ceny benzyny i oleju napędowego mogą ponownie rosnąć średnio do 10 groszy na litrze.

Według opinii analityków e-petrol nadchodzące dni przyniosą nam wyraźne przyśpieszenie podwyżek na stacjach. Będą one szczególnie bolesne dla kierowców tankujących benzynę.

W komentarzu czytamy dalej: Prognozowane przedziały cenowe dla poszczególnych gatunków paliw na najbliższe dni wyglądają następująco: 4,58-4,69 zł/l dla benzyny 95-oktanowej, dla diesla 4,49-4,60 zł/l oraz 1,98-2,04 zł/l dla autogazu.

Życzymy zatem wszystkim przede wszystkim bezpiecznych świątecznych wyjazdów i zalecamy eco-driving dla oszczędności i bezpieczeństwa.

Tagi: benzyna, diesel, ceny paliwa, podwyżki

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News