Ceny paliw idą w dół. Diesel ma spaść poniżej 5 zł/l

Ceny paliw idą w dół. Diesel ma spaść poniżej 5 zł/l

Podaj dalej

​Wygląda na to, że zbliżamy się do długo wyczekiwanych obniżek cen paliw. Wskazują na to wyliczenia analityków e-petrol oraz BM Reflex.

Analitycy BM Reflex: miniony tydzień na stacjach paliw przyniósł nam jedynie niewielką korektę cen paliw w dół. Biorąc jednak pod uwagę notowany spadek cen paliw na poziomie hurtowym kolejne tygodnie na stacjach paliw powinny przynieść dalsze obniżki cen.

Dodali również, że radykalna polityka celna administracji prezydenta Trumpa, skutkuje tym, że surowiec potaniał o blisko 10 dol. na baryłce, co jest główną przyczyną obniżek także na rynku paliw gotowych. Zapewne najbliższy tydzień przyniesie nam pierwsze wynikające stąd spadki w detalu – podkreślili.

Według e-petrol początek wakacyjnego sezonu wyjazdów może być zaskakująco tani dla tankujących. Wynika to z przenoszenia się na stacje lawinowych obniżek cen hurtowych, które nastąpiły w ostatnim tygodniu. Jak prognozuje e-petrol w tygodniu między 10 i 16 czerwca można spodziewać się wyraźnego obniżenia cen na stacjach.

Mandat z drona? Są plany, by wyposażyć w nie policję

Analitycy wskazują jednocześnie, że te zmiany dają możliwość odbudowy i utrzymania godziwej marży operatorom stacji benzynowych. Podali, że benzyna 98-oktanowa może kosztować od 5,40 do 5,57 zł/l. Natomiast najpopularniejsza benzyna Pb95 będzie kosztowała tankujących od 5,10 do 5,25 zł/l. Dodali, że obniżki cen oleju napędowego będą mogły zapewne dać efekt w postaci zejścia poniżej psychologicznej bariery 5 zł/l. Przewidują ulokowanie się cen w przedziale od 4,99 do 5,14 zł/l. „Dla autogazu także możliwe są niewielkie obniżki i tutaj spodziewamy się średniej ceny z przedziału od 2,18 do 2,23 zł/l” – podali.

Źródło: PAP

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News