Cel: wicemistrzostwo

Cel: wicemistrzostwo

Cel: wicemistrzostwo

Podaj dalej

Już w najbliższy weekend zawodnicy OLIMP Motorsport wrócą do rywalizacji w cyklu Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe. Ostatnia runda zaplanowana na sezon 2016 zostanie rozegrana na znanym w świecie sportów motorowych obiekcie Hungaroring. Sytuacja w klasyfikacji punktowej sezonu zapowiada interesującą walkę, bowiem czwarty w klasyfikacji generalnej generalce Marcin Jedliński traci do fotela wicemistrza jedynie 6 punktów.

olimp4

Finałowa runda monomarkowego pucharu Porsche zapowiada się niezwykle interesująco nie tylko ze względu na zaciętą walkę o tytuł wicemistrzowski. W weekend 23 – 25 września na torze zlokalizowanym pod Budapesztem Budapeszcie wyścigom Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe będą towarzyszyć popularne serie wyścigowe: Deutsche Tourenwagen Masters (DTM), a także Audi Sport TT Cup.

Zawodnicy OLIMP Motorsport przystąpią do nadchodzącej rundy w bojowych nastrojach. Marcin Jedliński zajmujący obecnie czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej stoczy bój o tytuł wicemistrza Porsche Platinum GT3 CCCE z Marcinem Jarosem i Mariuszem Urbańskim. Drugi z zawodników jeżdżących w barwach OLIMP Motorsport – Stanisław Jedliński będzie natomiast bronił pozycji lidera punktacji sezonu w klasie S. Jego przewaga przed rundą w Budapeszcie wynosi 20 punktów nad Robertem Kępką i 24 nad Juliuszem Sytym.

olimp2

Węgierski obiekt jest w ciągłym użyciu od 1986 roku, natomiast przed sezonem 2016 doczekał się wymiany całej nawierzchni. To sprawia, że poziom przyczepności obiektu pozostanie zagadką aż do piątkowych treningów zaplanowanych na godzinę 12:15.

Na torze Hungaroring od 30 lat rokrocznie organizowane są również wyścigi Formuły 1, na które dzięki stosunkowo niewielkiej odległości, tłumnie zjeżdżają kibice z Polski. To właśnie na tym obiekcie Robert Kubica zadebiutował za kierownicą bolidu BMW Sauber, a zwycięstwa w Budapeszcie świętowali tacy zawodnicy jak Michael Schumacher czy Lewis Hamilton.

olimp3

Rywalizacja w finałowej rundzie Porsche Platinum GT3 Cup Challenge rozpocznie się podczas piątkowych treningów, natomiast już w sobotę rano zawodnicy przystąpią do sesji kwalifikacyjnej, w której powalczą o jak najwyższe pozycje startowe do obydwu wyścigów zaplanowanych na 8. rundę sezonu.

Pierwszy z nich rozpocznie się w sobotnie popołudnie, a światła nad torem Hungaroring zgasną punktualnie o godzinie 17:00 – tuż po zakończeniu wyścigu Audi Sport TT Cup, w którym o kolejne podium zapewne powalczy polska zawodniczka Gosia Rdest. Finałowy wyścig weekendu, a zarazem sezonu, zaplanowany jest na niedzielny poranek.

Marcin Jedliński: – Podczas ostatniego weekendu wyścigowego w Brnie pokazałem bardzo dobre tempo, jednak w kilku kluczowych momentach zabrakło trochę szczęścia. Wyciągnęliśmy odpowiednie wnioski i mamy nadzieję, że w Budapeszcie unikniemy podobnych przygód. Zapowiada się niesamowicie ciekawa walka z Marcinem Jarosem i Mariuszem Urbańskim, do których tracę odpowiednio 4 i 8 punktów. Tor Hungaroring jest mi dobrze znany, a podczas tego weekendu znów pomagać będzie nam doświadczony Mateusz Lisowski. Wierzę, że uda się nam osiągnąć zamierzony cel, którym jest tytuł wicemistrza Polski.

Kalendarz Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe 2016

15 – 17 kwietnia – Slovakia Ring (Słowacja)

6 – 8 maja – Tor Poznań (Polska)

10 – 12 czerwca – Spa-Francorchamps (Belgia)

24 – 26 czerwca – Pannoniaring (Węgry)

15 – 17 lipca – Lausitzring (Niemcy)

19 – 21 sierpnia – Slovakia Ring (Słowacja)

9 -11 września – Automotodrom Brno (Republika Czeska)

23 – 25 września – Hungaroring (Węgry)

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News