Ghosn będzie musiał jeszcze poczekać na emeryturkę

Ghosn będzie musiał jeszcze poczekać na emeryturkę

Ghosn będzie musiał jeszcze poczekać na emeryturkę

Podaj dalej

Carlos Ghosn jest uznawany za twórcę potęgi aliansu Renault-Nissan-Mitsubishi. Jakiś czas temu mogliśmy słyszeć o doniesieniach rzekomej emerytury, na którą miał się udać. Wszystko wskazuje jednak na to, że to nie nastąpi zbyt szybko.

Zarząd Renault zaproponował Carlosowi, pozostanie na swoim stanowisku. Francuz został też zarekomendowany na stanowiska prezesa i dyrektora generalnego Renault-Nissan-Mitsubishi. Ostateczna decyzja zostanie podjęta na spotkaniu udziałowców firmy w czerwcu. Do tego czasu Ghosn miałby zajmować się opracowaniem działań mających na celu zacieśnienie współpracy koncernu Renault z Nissanem. Thierry Bollore, który został dyrektorem operacyjnym Renault ma odciążyć Ghosna.

Według pierwotnych planów grupa alians do 2022 roku ma produkować 14 milionów samochodów rocznie! W oparciu o cztery wspólne platformy powstawać ma 9 mln aut w 12 miesięcy. Samochody dzielić mają 22 jednostki napędowe z 31, które oferuje koncern. Ma również pojawić się 40 modeli wykorzystujących w różnym stopniu technologię autonomicznej jazdy. Prawdopodobnie do 22 roku zobaczymy również 12 modeli z napędem elektrycznym.

Tagi: Renault, Nissan, Mitsubishi, Ghosn

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News