Car sharing - komu wynajem auta na minuty opłaca się najbardziej?

Car sharing - komu wynajem auta na minuty opłaca się najbardziej?

Car sharing – komu wynajem auta na minuty opłaca się najbardziej?

Podaj dalej

Z car sharingu korzysta coraz więcej Polaków. Sprawdzamy komu może się opłacać ta nowoczesna forma wynajmu auta.

Car sharing, czyli wynajem auta na minuty to idealny wybór dla wszystkich posiadaczy prawa jazdy, którzy ze względu na wysokie koszty utrzymania auta nie zdecydowali się na jego zakup.

Idealny wybór dla niezmotoryzowanych

Bez względu na to, czy nasz własny samochód regularnie wyjeżdża na ulice, czy stoi bezpiecznie zaparkowany w garażu, musimy opłacać ubezpieczenie, przeglądy itp. W efekcie, bardzo wiele osób rezygnuje z posiadania samochodu lub decyduje się na jego sprzedaż, nie chcąc co roku stawiać czoła wysokim kosztom jego utrzymania. To z kolei wiąże się jednak z koniecznością rezygnacji z wygody oraz mobilności, jaką każdemu zapewnia własne auto.

Z myślą o takich osobach powstała usługa samochód na minuty. Nie muszą utrzymywać własnego samochodu, aby móc korzystać z wygody oraz funkcjonalności, jaką oferuje jego posiadanie. Wystarczy, że w razie potrzeby zarezerwują auto za pomocą aplikacji mobilnej i będą korzystali z niego tak długo, jak jest im potrzebne.

Samochód na minuty to znacznie tańsza alternatywa od własnego samochodu. Płacimy bowiem tylko za przejechany dystans oraz czas, w którym korzystamy z auta. Nie interesują nas natomiast ani opłaty za paliwo, ani koszty parkingowe, ani tym bardziej ubezpieczenie.

Opcja na chwilę i na cały dzień

Nazwa samochód na minuty pomimo tego, że bardzo dobrze opisuje charakter usługi, może być jednak nieco myląca. Car sharing pozwala na wypożyczenie auta zarówno na kilka minut potrzebnych np. na dojazd z supermarketu do domu, odwiezienie dzieci na zajęcia czy dojazd do pracy, ale także na cały dzień. Ta druga opcja to świetny wybór zwłaszcza dla osób, które odwiedzają duże miasta w celach służbowych i potrzebują mieć samochód do wyłącznej dyspozycji w trakcie swojego pobytu.

Wystarczy jedno kliknięcie, żeby zarezerwować dostępne najbliżej nas auto i jeździć nim tak długo, jak potrzebujemy. Kiedy auto nie jest już nam potrzebne możemy pozostawić je na dowolnym płatnym lub bezpłatnym parkingu. Taka usługa pozwala obniżyć koszty związane z użytkowaniem auta podczas podróży służbowej oraz jest wygodniejszą alternatywą dla znacznie od niej droższych usług taksówkarskich oraz tradycyjnych wypożyczalni samochodowych.

Na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących usługi car sharingu – przez to pojęcie można rozumieć również wypożyczenie skuterów. Coraz więcej firm proponuje klientom wypożyczenie auta na minuty np. w przypadku transportu mebli, przy wykorzystaniu aut dostawczych do dmc 3,5 tony.

oprac. na podstawie info. Traficar

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News