Campbell górą w kwalifikacjach Porsche Supercup

Campbell górą w kwalifikacjach Porsche Supercup

Podaj dalej

Matt Campbell popisał się najlepszym czasem w dzisiejszych kwalifikacjach Porsche Supercup na Circuit de Barcelona-Catalunya i sięgnął po pierwsze pole position w sezonie 2017.

Na drugim miejscu sklasyfikowany został Michael Ammermueller, a jego strata do najszybszego Australijczyka wyniosła niecałe 0,3 sekundy.

Najlepszym wśród Polaków okazał się Robert Lukas, który do pierwszego wyścigu zakwalifikował się na szóstym miejscu.

– To była bardzo trudna czasówka, kwalifikacje jednocześnie odbywały się do dzisiejszego i do jutrzejszego wyścigu, którego kolejność na starcie ustalana jest na podstawie drugiego najlepszego czasu osiągniętego dziś przez kierowców – mówił reprezentant OLIMP Racing. – Niestety pierwszego kompletu opon nie udało się wykorzystać optymalnie, na drugim uzyskałem poprawę, ale okazała się ona niewystarczająca. Uzyskałem P6 i P8. Teraz czas na analizę, wnioski i przekucie ich na jak najbardziej satysfakcjonujący wynik –zakończył Lukas.

Na 14. miejscu ze stratą zaledwie 0,9 sekundy do pole position zakwalifikował się Igor Waliłko, wyprzedzając najmłodszego z debiutantów Piotrka Parysa Juniora o 0,2 sekundy. Lublinianin zakończył dzisiejszą sesję z 17. rezultatem.

Sesję kwalifikacyjną kończę na 17 miejscu – przyznał Parys. – Nie jest to wymarzony rezultat, jednak stawka jest niezwykle mocna. Aż 25. kierowców zmieściło się w różnicy zaledwie 1,8 sekundy! Czekamy na wyścig, gdzie spróbuję odrobić straty z kwalifikacji. Trzymajcie kciuki!

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News