Były fizjoterapeuta Rosberga wierzy w powrót Kubicy

Były fizjoterapeuta Rosberga wierzy w powrót Kubicy

Podaj dalej

Kolejna znana osoba z padoku Formuły 1 popiera szanse na powrót Roberta Kubicy do Formuły 1. Tym razem na temat Polaka wypowiedział się Daniel Schlosser – fizjoterapeuta Nico Rosberga, aktualnego mistrza świata.

Od tego sezonu Schlosser pracuje z kierowcą testowym zespołu Force India Nikitą Mazepinem, jednak dziś oficjalnie poparł Roberta Kubicę i stwierdził, że Polak jest w stanie szybko wrócić do stawki F1.

Wciąż ma bardzo silne mięśnie w prawym ramieniu – musi tylko popracować nad obwodem – powiedział dla niemieckiego Sport Bild.

Niektórzy wydawali się zaskoczeni, że Kubica jest w stanie podróżować bolidem Formuły 1 z tak mocno uszkodzonym ramieniem, jednak Schlosser nie zalicza się do tego grona.

Nico, dla przykładu, zawsze miał duże napięcie w nadgarstkach, więc musiał mocno trenować ramiona. Inni kierowcy nie wkładają jednak tyle energii w prowadzenie ze względu na inny styl jazdy.

– Pośród nich był na przykład Nick Heidfeld i najprawdopodobniej również Kubica – Schlosser wyjaśnia. Nigdy nie musieli trenować tyle, co inni.

Zapytany o to, jak Robert będzie radził sobie z ciasnymi, lewymi nawrotami, odpowiedział: – Zamiast pchać prawą ręką, można ciągnąć lewą. W zależności od techniki, takie rozwiązanie może być nawet bardziej efektywne.

– Na Węgrzech wykonał bardzo trudny program, w wysokich temperaturach powietrza, które przysparzały problemów niektórym młodym zawodnikom. Każdy, kto wytrzymałby ten test, da sobie radę w Grand Prix – zakończył.  

Tagi: Robert Kubica, Nico Rosberg

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News