Był o 40% za ciężki. Ale to dopiero początek długiej listy wykroczeń

Był o 40% za ciężki. Ale to dopiero początek długiej listy wykroczeń

Podaj dalej

Wielkopolscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli ciężarówkę przewożącą dwa betonowe słupy. Kontrola wykazała szereg nieprawidłowości.

O 40% za ciężki

Funkcjonariusze ITD z Gniezna wezwali do kontroli ciężarówkę z dwoma betonowymi słupami na otwartej naczepie, która poruszała się na drodze ekspresowej S5. Jak okazało się w trakcie prowadzonych czynności, lista „grzechów” była bardzo długa. Pojazd był przeciążony o 16 ton, nie miał aktualnego przeglądu tachografów, a kierowca nie posiadał odpowiednich zezwoleń. Przekroczone zostały również inne normy gabarytowe oraz naciski na osi – w niektórych przypadkach nawet o ponad 20%.

Slupy2

Funkcjonariusze stwierdzili również, że kierowca nie robił przerw w pracy, przez co przekroczył maksymalny czas prowadzenia wielotonowego zestawu.

Latarnia przecięła Toyotę na pół jak gilotyna. Nikt nie miał prawa tego przeżyć [WIDEO]

Konsekwencje będą spore

Ponieważ na miejscu nie było możliwości aby usunąć wszystkie nieprawidłowości związane z nadmierną wagą, pojazd został skierowany na parking strzeżony. Kierowca został ukarany mandatami na łączną kwotę 800 zł. Spore konsekwencje finansowe poniesie również przedsiębiorca, w stosunku do którego wszczęte zostaną dwa postępowania administracyjne.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News