Był inspiracją dla Lewisa Hamiltona. Zmarł 5-letni Harry Shaw

Był inspiracją dla Lewisa Hamiltona. Zmarł 5-letni Harry Shaw

harry show

Podaj dalej

Lewis Hamilton nie ukrywał po Grand Prix Hiszpanii, że miał szczególną motywację do zwycięstwa. Wszystko za sprawą 5-letniego fana, od którego otrzymał filmik, na którym były przekazane wyrazy wsparcia.

Nagranie przygotował Harry Shaw, który na co dzień walczył ze złośliwym nowotworem. Walczył, bo dzisiaj już wiadomo, że niestety z tej walki nie wyszedł zwycięsko. Dla Lewisa Hamiltona, który po GP Hiszpanii przekazał chłopcu trofeum za zwycięstwo, a także jeden z bolidów niemieckiego producent, to kolejna smutna wiadomość w ostatnim czasie.

Wyjątkowy prezent dla nieuleczalnie chorego chłopca. Przed domem znalazł bolid F1

”Harry przegrał 10-miesięczną walkę z ciężką chorobą. Walczył do samego końca, ale jego cierpienia i ból dobiegły końca. Nie sposób wyobrazić sobie życie bez Harry’ego i zostawił po sobie ogromną pustkę. Jesteśmy jednak z niego dumni. Z wszystkiego, co osiągnął w swoim życiu i dziedzictwa, które stworzył, by pomagać innym. Tracimy nasze pierwsze dziecko. Nasza dwuletnia córka straciła brata, którego najprawdopodobniej nigdy nie będzie pamiętać. Dziadkowie stracili pierwszego wnuka. Chcielibyśmy powiedzieć, że zmarł w pokoju, we własnym łóżku, otoczonymi ukochanymi zabawkami i ludźmi, których kochał. Prawda jest jednak taka, że ostatnie tygodnie życia Harry’ego były naznaczone ogromnym bólem. Cierpieniem, którego żaden człowiek nie jest w stanie znieść. Zwłaszcza 5-letni chłopiec”  – napisali rodzice w specjalnym oświadczeniu.

Przekazane rzeczy miały zostać wystawione na licytacje, a zyski miały zostać przeznaczone na leczenie chłopca. Do akcji dołączyło wiele innych gwiazd ze świata sportu, m.in. Novak Djoković czy Gary Lineker.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News