Brzeziński do Portugalii!

Brzeziński do Portugalii!

Podaj dalej

Jakub Brzeziński i Bartłomiej Boba wystartują w pierwszej rundzie Drive DMACK Fiesta Trophy podczas tegorocznej edycji Rajdu Portugalii (20-22 maja).

Rajd_Swidnicki_KRAUSE_foto_D_Kalamus_100
fot. Dominik Kalamus

Na liście zgłoszeń znajduje się dziesięć załóg, w tym Oscar Solberg, Bernardo Sousa i Max Vatanen.

Tegoroczny cykl pucharu składać się będzie z pięciu europejskich rund. Pierwsza będzie wspomniana Finlandia, do której zgłoszona jest polska załoga. Następnie zawodnicy ścigający się Fiestami R2T przeniosą się do Finlandii, Niemiec i Hiszpanii. Samochody wyposażone są w turbodoładowany silnik 1.0 EcoBoost oraz opony DMACK.

– Zaczynam bać się marzyć! Jedziemy z Bartkiem w WRC! Mogę oficjalnie potwierdzić – w sezonie 2016 wystartujemy w pięciu rajdach WRC w ramach cyklu Drive DMACK Fiesta Trophy – napisał na swoim profilu facebookowym Brzeziński. – Oczywiście na pokładzie kochaniutkiej Fiesty R2T. Przede mną lekcja, z której postaram się wyciągnąć jak najwięcej.  Pierwszy start już w Portugalii. Do zobaczenia!

Zwycięzca całego cyklu zapewni sobie jednocześnie starty w siedmiu rundach WRC2 w przyszłym roku, natomiast wygranie pojedynczego rajdu ma nieść za sobą budżet na start w jednym rajdzie WRC2 w 2017 roku.

Warto również przypomnieć, iż w Portugalii swój sezon w mistrzostwach świata rozpocznie także Łukasz Pieniążek (JWRC).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News