Brytyjskie cudo na kółkach, czyli Noble M600

Brytyjskie cudo na kółkach, czyli Noble M600

Brytyjskie cudo na kółkach, czyli Noble M600

Podaj dalej

Dla maniaków obłędnie drogich i pięknych samochodów mamy kolejną perełkę, którą będziemy mogli zobaczyć po raz pierwszy na żywo w maju tego roku. Jest to najnowsze dzieło firmy Noble. Osiągi robią wrażenie!

2018 British Racing Green Noble M600 Carbon Sport, to pełna nazwa tego samochodu. Jego nadwozie zbudowano z włókien węglowych. Silnik to potężne, podwójnie doładowane V8, o pojemności 4.4 litra i mocy 662 KM. Auto od 0 do 100 km/h przyśpiesza w zaledwie 3,5 sekundy. Jego prędkość maksymalna wynosi 362 km/h!

Samochód został wykonany na specjalne zamówienie i z najwyższą dbałością o detale. Mimo fascynujących osiągów ma być w pełni funkcjonalnym samochodem do użytku na co dzień. Zaprojektowany i zbudowany został w siedzibie marki w Leicestershire.

We wnętrzu pojazdu poza typowymi dla takich samochodów fotelami kubełkowymi znajdziemy również wiele innych sportowych detali np. karbonową konsolę środkową. Nie zabrakło też brytyjskich klasycznych luksusowych akcentów. Wykończenie dywanów oraz skórzana pikowana tapicerka foteli nie pozostawiają złudzeń o korzeniach producenta.

Pojazd zbudowano w ramach projektu „Built In Britain” będącego hołdem dla najlepszych brytyjskich osiągnięć z zakresu motoryzacji. Auto ma być gwiazdą, zaplanowanego na maj, London Motor Show.

Tagi: Noble M600, Sportowe auta, premiera 2018

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News