Brytyjski producent sportowych samochodów dotarł do Polski. Pora odwiedzić McLarena

Brytyjski producent sportowych samochodów dotarł do Polski. Pora odwiedzić McLarena

Dc_IqnwWsAEXWWY

Podaj dalej

Producent samochodów sportowych z miejscowości Woking w Wielkiej Brytanii otworzył swoje przedstawicielstwo w Polsce. Od 6 czerwca oficjalnie możecie oglądać i zamawiać samochody marzeń z logo McLarena w Warszawie.

Brytyjską markę sprowadziła do Polski firma Auto Fus Group. Właśnie dzięki nim w Warszawie powstał kolejny salon z pojazdami dla najbogatszej części społeczeństwa. Mimo, iż prawdopodobnie nigdy nie będzie mnie stać na zakup samochodu sygnowanego logiem McLarena to chętnie przy okazji odwiedzę to miejsce.

Kameralny showroom mieści się w Warszawie przy ulicy Ostrobramskiej 79. Dla grupy Auto Fus Group to już kolejna marka w kolekcji. Dealer ma swojej ofercie również samochody BMW, MINI, Alpina i Rolls-Royce. McLaren Warszawa jest drugim dilerem tej marki w Europie Centralnej i Wschodniej.

Nowy McLaren GT także w Polsce

Mike Flewitt, prezes McLaren Automotive: Nowy McLaren GT to samochód łączący osiągi znane z toru wyścigowego z potencjałem pokonywania długich dystansów. Jest opakowany pięknym nadwoziem i wierny etosowi McLarena projektowania superlekkich pojazdów, co daje mu przewagę wagową nad rywalami. Powstał z myślą o dalekich podróżach, zatem zapewnia komfort i przestrzeń w kabinie oczekiwane od Grand Tourerów, ale przy tym cechuje go zwinność nigdy wcześniej niedostępna w tym segmencie. Podsumowując: to samochód redefiniujący pojęcie Grand Tourera w sposób, w który jedynie McLaren mógł to zrobić.

Samochód napędza 620-konny, 4.0-litrowy silnik V8 z podwójną turbiną. Pełny moment 630 Nm dostępny jest w zakresie obrotów 5500-6500, ale ponad 95 proc. tej wartości można uzyskać pomiędzy 3000 a 7250 obrotów. Silnik współpracuje z siedmiobiegową skrzynią SSG. Osiągi i, obiecywane przez producenta, świetne prowadzenie to także zasługa bardzo niskiej masy McLarena GT. Mierzące 4,7 m GT waży tylko 1530 kg. To najlepszy wynik w całej klasie.

Pewnie ciekawi was cena tego pięknego McLarena. Wynosi ona 163 000 funtów, czyli przeliczając na naszą walutę uzyskamy kwotę ponad 785 tysięcy złotych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News