Breen jedzie testowy rajd

Breen jedzie testowy rajd

Podaj dalej

Craig Breen wystąpi w Rajdzie Isle of Man, który zakończy zmagania w tegorocznym sezonie Rajdowych Mistrzostw Wielkiej Brytanii. Start ten ma pomóc mu przygotować się do Rajdu Korsyki, który odbędzie się w dniach 30 września – 2 października. Na francuskiej wyspie Craig pojedzie Citroenem DS3 WRC, natomiast w ten weekend pojawi się za kierownicą DS3 w specyfikacji R5.

Irlandczyk wybrał tę rundę, ponieważ wąskie odcinki asfaltowe na wyspie Man przypominają te, które będzie przejeżdżał we Francji. Na brytyjskiej wyspie kierowcy będą mieli do przejechania 20 odcinków specjalnych o łącznej długości 270,37 kilometra. Finał rajdu ma nastąpić w sobotnie popołudnie.

craig-2

Podczas odbywającej się w ten weekend ostatniej imprezie BRC, Breen będzie walczył między innymi ze świeżo upieczonym mistrzem Wielkiej Brytanii, Elfynem Evansem. Walijczyk również pojawi się na Korsyce, ale on będzie konkurował w kategorii WRC-2 za kierownicą Fiesty R5. Innym groźnym rywalem dla niego może być John Higgins – pięciokrotny zwycięzca Isle of Man.

– Nie mogę się doczekać powrotu na asfalt. Wystartuję w rajdzie na tej nawierzchni, co pomoże mi być konkurencyjnym na Korsyce – powiedział Breen.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News