Ze względu na koronawirusa Hyundai przekazał samochody szpitalowi MSWiA. Jak pomagają inni?

Ze względu na koronawirusa Hyundai przekazał samochody szpitalowi MSWiA. Jak pomagają inni?

Podaj dalej

Cały świat jednoczy się w walce z koronawirusem. Poza wsparciem finansowym podejmowane są również inicjatywy wspierające lekarzy i pielęgniarki. Niektóre firmy wysyłają medykom jedzenie inne – np. Hyundai przekazują im samochody, by nie musieli do pracy jeździć komunikacją miejską.

Samochody dla szpitala

W ramach akcji #wspieramylekarzy Hyundai Motor Poland postanowiło podzielić się swoimi produktami z Warszawskim szpitalem MSWiA. Koncern przekazał dziesięć samochodów na potrzeby załogi szpitala na czas walki z pandemią koronawirusa. Znajdujący się po sąsiedzku z warszawską siedzibą Hyundaia szpital MSWiA został tymczasowo przekształcono w szpital zakaźny.

Auta testowe dostaną inne zadania

Przekazane samochody na co dzień przeznaczane są do testów dziennikarzy i klientów flotowych Hyundaia. Na czas pandemii koronawirusa ich przeznaczenie ulegnie zmianie. Samochody będą służyć załodze szpitala i lekarzom, którzy będą kursować między szpitalem a laboratoriami lub do innych celów.

Jak zauważają przedstawiciele marki „to wielki zaszczyt dla firmy Hyundai móc udostępnić samochody szpitalowi i choć w niewielkim stopniu wesprzeć superbohaterów ostatnich dni, czyli pracowników służb medycznych w ich jeszcze trudniejszej, niż zwykle pracy, w walce z epidemią koronawirusa w Polsce”.

Darmowe przejazdy dla lekarzy i pracowników służby zdrowia

Inicjatywę wsparcia dla lekarzy ogłosiły również dwie firmy świadczące usługi przewozu osób, FreeNow oraz Uber. W aplikacji pierwszego przewoźnika pojawiła się usługa „Dla zdrowia”. Pracownik szpitala lub laboratorium, aby skorzystać z darmowych przejazdów, powinien zgłosić się do Free Now na adres: dlazdrowia@free-now.com. Po przejściu weryfikacji dostanie dostęp do specjalnego konta w aplikacji, z którego będzie mógł zamawiać bezpłatne przejazdy. Z akcji mogą skorzystać medycy z Warszawy, Krakowa, Trójmiasta i Wrocławia

Z kolei Uber do końca maja ma zapewnić 10 000 przejazdów dla pracowników służby zdrowia. Dyrektorom szpitali zostały przekazane kody promocyjne (o wartości 40 zł każdy) uprawniające do przejazdu do lub z wybranego szpitala. Kod należy wpisać do aplikacji Uber przed rozpoczęciem podróży. Kody są ważne od 24.03.2020 r.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News