Sposób na mycie samochodu na myjni bez mandatu? Oto rozwiązanie!

Sposób na mycie samochodu na myjni bez mandatu? Oto rozwiązanie!

Podaj dalej

Okazuje się, że kierowcy dbający o samochody będą spokojnie mogli je myć mimo obowiązujących obostrzeń. Jest to możliwe dzięki usłudze, którą wprowadza jeden producentów myjni – odkażanie! Jak wygląda mycie samochodu bez mandatu w czasie koronawirusa?

Problem z brakiem możliwości umycia samochodu – zwłaszcza w tak słoneczne dni, stał się ostatnio niezwykle gorącym tematem. Najgłośniejsza akcja, która miała miejsce w Olsztynie rozniosła się echem po całym kraju. W związku z pandemią koronawirusa kierowcy cierpią, chociaż pozornie nie widzą w zwykłym myciu samochodu sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu. Podobnie było prawdopodobnie z tym policjantem, którego zakazy chyba nie dotyczą.

Odkażanie samochodu

Producent myjni Ehrle znalazł rozwiązanie tego problemu. Dzięki nowemu programowi policja nie będzie mogła zarzucić kierowcom, że robią coś co nie sprzyja zatrzymaniu rozprzestrzeniania się pandemii. Jest to bowiem program o nazwie – odkażanie! Co to oznacza?

Jak czytamy na facebookowym fanpage’u myjni: „Działania Policji związane z wystawianiem mandatów za mycie pojazdów są sprawą wysoce dyskusyjną a przy korzystaniu z programu odkażania samochodów są bezpodstawne. Korzystanie bowiem z myjni celem ochrony zdrowia jest w pełni legalne i nie może być sankcjonowane.”

‼️DEZYNFEKCJA NA MYJNIACH EHRLE‼️ W najbliższych dniach na myjniach EHRLE pojawi się nowy program mycia – zamiast…

Gepostet von EHRLE Polska – myjnie samochodowe, myjki i odkurzacze profesjonalne am Mittwoch, 8. April 2020

Środek do odkażania samochodu

W związku z tym producent myjni wprowadził program odkażania, w trakcie którego kierowca będzie mógł natryskiwać na swoje auto środek chemiczny EHRLE PEROKSOL, który jak zapewnia osoba prowadząca Facebook myjni jest, „bezpieczny dla lakieru, aluminium i chromu (i oczywiście dla ludzi!). Środek posiada świadectwo jakości zdrowotnej wydane przez Państwowy Zakład Higieny oraz pozwolenie do obrotu Ministerstwa Zdrowia.” I służy jak wynika z komunikatu właśnie do dezynfekcji pojazdów.

RZECZNIK PRASOWY POLICJI: „NIE ZNAM ANI JEDNEJ SYTUACJI, ŻEBY KTOŚ DOSTAŁ MANDAT ZA UMYCIE SAMOCHODU

Jest to niewątpliwie dodatkowy argument dla właścicieli myjni samoobsługowych, którzy od kilku dni borykają się z patrolami policji wystawiającymi mandaty ich klientom. Co więcej należy zaznaczyć że ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju należy szczególnie dbać o higienę w tym także o czystość samochodów gdyż na plastiku czy metalu wirus utrzymuje się nawet do 5 dni. Takie są zalecenia lekarzy.

Jak myć samochód w czasie pandemii?

Dołączając się do apelu właścicieli myjni, my również przestrzegamy by zachować wszelkie środki ostrożności. Tak  jak w przypadku innych czynności w miejscach publicznych, czyli:
– używać jednorazowych rękawiczek,
– dezynfekować ręce
– zalecamy także noszenie maseczek ochronnych
– na stanowisku mycia powinna się znajdować tylko jedna osoba.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News