Ponad dwa razy mniej wypadków drogowych! Policja podsumowuje Wielkanocny weekend

Ponad dwa razy mniej wypadków drogowych! Policja podsumowuje Wielkanocny weekend

alkomat-policja-alcoblow-6e7146a

Podaj dalej

Tegoroczne święta Wielkanocne były o wiele bezpieczniejsze. Jak wynika ze statystyk przedstawionych przez policję, wprowadzone obostrzenia dotyczące poruszania się z pewnością uratowały kilka żyć.
Statystyki nie kłamią w tym roku możemy mówić o wyjątkowej sytuacji na polskich drogach w okresie świąt.  Z danych Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wynika że na drogach w całej Polsce odnotowano dwa razy mniej wypadków.

Liczba wypadków drogowych Wielkanoc 2020

W tym roku w czasie Wielkanocy doszło do 118 wypadków drogowych, w których zginęło 17 osób, a 128 zostało rannych. Policjanci zatrzymali również 862 nietrzeźwych kierujących.

To znacząca poprawa w stosunku do poprzednich lat. Jednak dane nie są miarodajne. Sytuacja w kraju jest nadzwyczajna, a tak jak już wspominaliśmy, w czasie pandemii ruch na naszych drogach zmniejszył się nawet o 70 proc.

Liczba wypadków drogowych Wielkanoc 2019

Dla porównania, w ubiegłym roku doszło w okresie świąt wielkanocnych do 293 wypadków drogowych, w których zginęły 44 osoby, zaś 327 zostało rannych. Zatrzymano 1450 nietrzeźwych kierowców.

Liczba wypadków drogowych Wielkanoc 2018

W 2018 roku w całym kraju doszło do 238 wypadków, śmierć poniosły 23 osoby, a 303 zostały ranne. Dwa lata temu na „podwójnym gazie” złapano aż 1 151 kierujących.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News