Otwarto magazyny z unikatowymi autami. Były tam zamknięte od 30 lat! – Kolekcja jest warta fortunę [wideo]

Otwarto magazyny z unikatowymi autami. Były tam zamknięte od 30 lat! – Kolekcja jest warta fortunę [wideo]

Kolekcja samochodów zabytkowych

Podaj dalej

W Stanach Zjednoczonych opuszczone szopy pełne niesamowitych skarbów to prawie codzienność. Jednak to co odkryli detailerzy z Ammo NYC przechodzi najśmielsze oczekiwania. To prawdziwa kolekcja rarytasów, a wśród nich warty ponad milion dolarów samochód marki Bizzarrini P538 z numerem seryjnym 003. Poza tylko bagatela Ferrari 250 GT Lusso czy Lamborgini LM004, Camaro i Corvetty. Wszystko piekielnie brudne i zakurzone.

Nie jest to typowa historia odnalezienie zapomnianego magazynu z samochodami. Jego właściciel pamiętał o swojej kolekcji, jednak najwyraźniej nie za bardzo się nią przejmował w ostatnich 30. czy 40. latach. Samochody pokrywał kurz,  aż do teraz. Kilka dni temu wspominaliśmy wam o odnalezieniu salonu Fiata, który nie był otwierany od 30 lat. Jednak tamto znalezisko to nic w porównaniu z tym jakie skarby skrywają amerykańskie magazyny.

Czyszczenie zabytkowych samochodów

Kolekcjoner zgłosił się do jednej z firm detailingowych z Nowego Jorku – AMMO NYC. Zlecił wyczyszczenie kilkudziesięciu zabytkowych samochodów zlokalizowanych w kilku magazynach. Ich stan poza przykrywającą je warstwą kurzu można określić jako idealny. Większość z pojazdów może pochwalić się przebiegami nie większymi niż tysiąc kilometrów.

Unikatowe samochody na sprzedaż

Kolekcja, którą możemy oglądać na filmie tworzona była od lat 70, a większość aut nie widziało światła dziennego od dnia gdy zostały kupione od innych właścicieli lub na aukcjach. Właściciel postanowił sprzedać większość samochodów ze swoich zbiorów, stąd wizyta firmy, która ma przywrócić im blask. Samochody zlokalizowane zostały w aż 3 budynkach magazynowych. Co może świadczyć jedynie o rozmiarach kolekcji.

To prawdziwa uczta dla miłośników motoryzacji. Cała kolekcja warta jest zapewne ok. kilkuset milionów złotych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News