Dostawy nowego Golfa wstrzymane. Niektóre egzemplarze były wadliwe

Dostawy nowego Golfa wstrzymane. Niektóre egzemplarze były wadliwe

Podaj dalej

Według doniesień medialnych Volkswagen wstrzymuje dostawę nowych modeli Golfa. Powodem miały być usterki, które wykryto na ostatnim etapie testów. Niektóre egzemplarze były wadliwe, więc decyzja o tym, że dostawy nowego Golfa zostały wstrzymane, wcale nie dziwi.

Dostawy nowego Golfma wstrzymane

Niegdyś akcje serwisowe i problemy z samochodami najczęściej wynikały z usterek technologicznych lub tych związanych z zastosowanymi komponentami. Dziś problem leży bardzo często w elektronice i oprogramowaniu. Tak stało się w przypadku nowego Golfa, którego, jak wynika z doniesień Automotive News Eruope, dostawy zostały wstrzymane.

Podobny problem obejmuje również nową Skodę Octavię – o tym wspominaliśmy tutaj. Identyczny kłopot może dotyczyć również Seata Leona oraz Audi A3, czyli wszystkich aut, które powstają w oparciu o platformę MQB Evo.

Nowy Golf okazał się wadliwy

Problem nowego Golfa, podobnie jak Octavii leży w oprogramowaniu. Według informacji, które można odnaleźć w sieci, winowajcą wycofania dostaw nowego Golfa okazuje się moduł odpowiedzialny za eCall – czyli emergency call, połączenie z odpowiednimi służbami w momencie zdarzenia drogowego.

Czym jest eCall?

Ecall, to ogólnoeropejski system automatycznego powiadamiania odpowiednich służb o zdarzeniach drogowych. Od 2018 roku, montuje się go obowiązkowo we wszystkich nowo-produkowanych samochodach. Emergency Call odpowiada za automatyczne lub ręczne powiadamianie odpowiednich służb o tym, że kierowca uległ wypadkowi. eCall działa jak zaszyty w aucie telefon komórkowy, który ma umożliwić  szybkie manualne lub automatyczne wezwanie pomocy. By dokonać tego samemu, wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk – zazwyczaj umieszczony na podsufitce, w okolicy lampki oświetlenia. Automatycznie połączenie aktywuje się dopiero w momencie kiedy zadziałają odpowiednie czujniki w aucie – wykrywające zderzenie.

Jak zostanie rozwiązany problem nowego Golfa?

Według informacji, które możemy odnaleźć w sieci władze marki rozpatrują jeden scenariusz. We wszystkich autach, których może dotyczyć problem pojawi się aktualizacja oprogramowania, która ma zniwelować zaistniałą usterkę.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News