Do walki z koronawirusem w Polsce dołącza FCA – jak Fiat pomaga służbom?

Do walki z koronawirusem w Polsce dołącza FCA – jak Fiat pomaga służbom?

Podaj dalej

Wszystkie ręce na pokład to mało powiedziane. Tym razem Fiat Chrysler Automobiles przekaże służbom walczącym z epidemią 14 samochodów z floty demonstracyjnej.

Walka z koronawirusem leży w interesie wszystkich gałęzi przemysłu. Pandemia COVID-19 uderza w kieszenie wszystkich. Ostatni miesiąc wykazał, że kupujemy i rejestrujemy mniej samochodów, z czego doskonale sprawę zdają sobie producenci samochodów – wspominamy wam o tym tutaj.

Marki motoryzacyjne pomagają w walce z Koronawirusem

Należy działać. Stąd wsparcie większości marek motoryzacyjnych – zarówno w skali globalnej, tak jak robi to Mercedes, lokalnie dla najbliższego szpitala jak Lamborghini czy tak jak w naszym kraju Hyundai.

Fiat w walce z COVID-19

Fiat postanowił zadziałać lokalnie i przekazał swoje samochody do „wyższych” celów. Auta trafią do wybranych instytucji krajowych i wolontariuszy, gdzie będą służyły do celów administracyjno-zaopatrzeniowych.

Modele udostępnione:

  • Alfa Romeo Giulia,
  • Fiaty Tipo i 500X,
  • Fiaty Professional Fiorino i Talento
  • Jeepy Renegade, Compass, Wrangler i Grand Cherokee

Wsparcie dla PSP, OSP, ZHP i Fundacji

Spółka przekaże łącznie 14 samochodów z swojego parku demonstracyjnego na okres najbliższych tygodni. Auta te uzupełnią tabor pojazdów wspierających działania prowadzone na poziomie wojewódzkim i powiatowym przez Państwową Straż Pożarną (PSP). Lokalnym przez Ochotniczą Straż Pożarną (OSP) oraz inne podmioty, służąc do celów kwatermistrzowskich i administracyjno-zaopatrzeniowych, jak transport niezbędnych artykułów sanitarnych, kombinezonów, maseczek, rękawic (PSP i OSP) czy posiłków dla służb medycznych (ZHP, Fundacja).

„Do codziennych zadań naszej firmy należy spełnianie potrzeb w zakresie mobilności. Tym bardziej chcemy je realizować w stosunku do służb krajowych. Walczą one dziś o zdrowie i bezpieczeństwo Polaków – mówi Rafał Grzanecki, dyrektor marketingu FCA Poland. –  W naszym parku prasowym dysponujemy szeroką gamę aut miejskich, dostawczych i SUV-ów, które w znacznym stopniu mogą usprawnić działania policji, straży pożarnej czy ratowników medycznych”.

Komu samochody przekaże Fiat?

Fiat zaczął wydawać pierwsze samochody w ostatnich dniach marca, kolejne na początku kwietnia.

Wsparte instytucje:

  • Fundacja Anikar
  • Hufiec ZHP Wola
  • Komenda Wojewódzka PSP Mazowsze w Warszawie
  • Komeda Powiatowa PSP w Sokołowie Podlaskim
  • Ochotnicza Straż Pożarna (OSP) Nowy Dwór Mazowiecki
  • OSP: Białołęka, Marki, Stara Miłosna, Dziekanów Polski, OSP Skolimów

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News