BMW wspiera medyków. Kolejna marka przekazuje samochody lekarzom.

BMW wspiera medyków. Kolejna marka przekazuje samochody lekarzom.

Podaj dalej

Marki motoryzacyjne w okresie pandemii koronawirusa stanęły na wysokości zadania. Na wszelkie możliwe sposoby okazują wsparcie walczącym ze skutkami COVID-19. Do innych producentów przekazujących auta medykom dołączyło BMW. Polskie przedstawicielstwo Bawarczyków, w ramach akcji Radość z Pomagania udostępni samochody BMW i Mini m.in. lekarzom. Wszystko po to, by przedstawiciele służby zdrowia mogli dojeżdżać do pracy i realizować codzienne obowiązki.

Marki motoryzacyjne starają się pomagać jak mogą. A najlepiej jak mogą, mogą pomóc udostępniające medykom swoje samochody. W związku z tym, że wielu z nich na co dzień dojeżdża do pracy komunikacją miejską niestety ryzykuje kontakt ze współpasażerami. Z pewnością mogą tego uniknąć korzystając z samochodów. Na taki pomysł wpadło już kilka marek. Hyundai udostepnił swoje samochody prasowe szpitalowi MSWiA, z kolei Fiat i cały koncern FCA przekazał auta m.in. straży pożarnej. Tym razem do wsparcia dołącza BMW, które oferuje, że odda do użytkowania pojazdy lekarzom i innym przedstawicielom służby zdrowia.

Na jak długo BMW udostępni samochody lekarzom?

Jak informuje polskie przedstawicielstwo marki, auta trafią do przedstawicieli służby zdrowia, po to by Ci mogli skorzystać z tzw. bezpiecznej mobilności.  Swoje samochody BMW i MINI udostępni lekarzom na okres 2 tygodni. Akcja ma dotyczyć wszystkich pracowników ochrony zdrowia, którzy zgłoszą chęć uczestnictwa w Radości z Pomagania. Będą mogli wykorzystywać je m.in. w celu dojazdu do pracy, przewożenia testów czy środków zaopatrzenia medycznego.

Jak pozyskać samochód od BMW i Mini?

Jeśli jesteś pracownikiem publicznej służby zdrowia i jesteś zaangażowany w walkę z koronawirusem, wystarczy, że wykonasz kilka niezbędnych kroków. Informacje oraz sposób rejestracji znajdziecie na stronie BMW oraz Mini. Organizatorzy akcji zapewniają, że po przesłaniu zgłoszenia przedstawiciel skontaktuje się z osobami zainteresowanymi, by ustalić wszystkie szczegóły i formalności.

Samochody bezpieczne od koronawirusa

Jak zauważa BMW Polska, wszystkie samochody, które marka przekaże medykom, będą odpowiednio przygotowane. Przejdą odpowiednie czyszczenie, z zachowaniem wszelkich wymogów epidemiologicznych. Z kolei po każdym wypożyczeniu nastąpi ich dezynfekcja. Do programu mogą zgłaszać się medycy z całej Polski, samochody będzie można odbierać w Warszawie.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News