20–letnie Hondy wezwane na akcję serwisową – sprawdź jakich modeli dotyczy problem

20–letnie Hondy wezwane na akcję serwisową – sprawdź jakich modeli dotyczy problem

Podaj dalej

Akcje serwisowe nie dotyczą jedynie nowych modeli. Również starsze auta, w których wykryto usterki powinny stawiać się na obowiązkowe poprawki. W ostatnich tygodniach taka akcja dotyczyła Hond. Nawet z rocznika 1996!

Akcje serwisowe mają na celu usunięcie usterek, które występują w eksploatowanych autach, lub pozbycie się niedoskonałości wynikających z winy producenta. Zazwyczaj dotyczy to nowych pojazdów, które zostały niedostatecznie przetestowane przez producenta. To ich codzienne użytkowanie zazwyczaj jest papierkiem lakmusowym dla kunsztu inżynierów. Skąd zatem tak niecodzienna sytuacja jak wezwanie na naprawę samochodów z przed ponad dwóch dekad?

Akcja serwisowa samochodów sprowadzanych

Akcje serwisowe przeprowadzane przez polskie serwisy marek dotyczą zarówno samochodów kupionych na rynku krajowym jak i tych sprowadzanych. Jak informuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta, na taką akcję powinni zdecydować się właściciele kilku modeli Hond, wyprodukowanych w latach 1996-2000 w Wielkiej Brytanii, Japonii i Stanach Zjednoczonych.

Usterka poduszek powietrznych

Jak czytamy na stronie UOKiK akcja została zorganizowana „z powodu niedostatecznego uszczelnienia obudowy napełniacza poduszki powietrznej, mogło dojść do nadmiernej absorbcji wilgoci przez materiał pirotechniczny poduszki powietrznej kierowcy. Może to powodować powstanie niedostatecznego lub nadmiernego ciśnienia w chwili napełniania poduszki powietrznej na skutek wypadku. Zbyt małe ciśnienie powoduje niedostateczne wypełnienie poduszki powietrznej, a jeśli ciśnienie wewnętrzne jest zbyt wysokie, napełniacz może ulecz pęknięciu i w rezultacie do kabiny pasażerskiej mogą przedostać się odłamki metalowej obudowy, co może spowodować obrażenia ciała kierowcy lub pasażerów samochodu.”

Modele Hondy objęte akcją serwisową:

Oto lista pojazdów objętych taką akcją:

  • Civic rok modelowy 1996-2000,
  • CR-V rok modelowy 1997-2000,
  • Accord rok modelowy 1998-2000,
  • Shuttle rok modelowy 1998-2000,
  • Legend rok modelowy 1998 – 2000,
  • Logo rok modelowy 1999,
  • Integra rok modelowy 2000,

Ile samochodów objęto akcją serwisową?

Jak się okazuje na naszym rynku takich aut nie ma zbyt wiele. Na rynku polskim kampanią naprawczą objęte są łącznie 603 pojazdy.

Sprawdź czy Twój samochód jest objęty akcją serwisową tutaj.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News