Bottas: Red Bull jest mocniejszy niż mogliśmy się spodziewać. Szczególnie na prostych

Bottas: Red Bull jest mocniejszy niż mogliśmy się spodziewać. Szczególnie na prostych

17 interakcji

Podaj dalej

Valtteri Bottas nie ma żadnych wątpliwości, że w kolejnym sezonie rywalem Mercedesa nie będzie wyłącznie Ferrari. Zespół Red Bulla poczynił w tym roki ogromne postępy, co widać w końcówce sezonu. Wraz z silnikami Hondy wskazywani są jako trzecia siła w Formule 1, ale już taka która jest wyłącznie tłem dla pozostałem dwójki, lecz potrafi z nimi nawet wygrywać.

Dobra dyspozycja Red Bulla to w dużej mierze zasługa Maxa Verstappena, potrafiącego w pełni wykorzystać możliwości bolidu. Bez wątpienia zespół potrzebuje jeszcze, aby drugi z kierowców był w stanie spisywać się na tyle dobrze, aby również wywierać odpowiednią presję na Mercedesie i Ferrari.

Valtteri Bottas: Wiedzieliśmy, że będą mocni, ale okazało się, że są mocniejsi niż mogliśmy się spodziewać. Szczególnie na prostych. Mają dobry bolid w zakrętach, ale na prostych są teraz jeszcze lepsi od nas. Przyzwyczajony byłem do tego, że ich prędkości są podobne do naszych. Jeżeli porównamy początek i koniec sezonu, Red Bull wykonał solidne postępy. Mimo to kolejny sezon będzie zupełnie inny z nowym samochodem. Jestem przekonany, że każdy zespół dokona progresu, wliczając w to nas. Trudno o jakieś porównania. Każdy rozpocznie od zera, nawet jeżeli nie ma zbyt wielu zmian w przepisach.

Przed kierowcami Formuły 1 pozostał jeszcze jeden wyścig w tym sezonie. Wszyscy myślami są już zapewne na wakacjach, zwłaszcza że wszystkie najważniejsze karty zostały rozdane – wiemy kto jest mistrzem i jak będą wyglądały składy zespołów w kolejnym roku.

GP Today: Robert Kubica w BMW i Racing Point w sezonie 2020

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News