Bottas nie najlepiej radzi sobie za kierownicą samochodu WRC

Bottas nie najlepiej radzi sobie za kierownicą samochodu WRC

Bottas nie najlepiej radzi sobie za kierownicą samochodu WRC

Podaj dalej

Valtteri Bottas w trakcie testów przed Rajdem Arktycznym, kilkukrotnie uszkodził prowadzonego Forda Fiestę WRC.

Fin przyznał, że pięciokrotnie wjeżdżał w śnieżne zaspy i musiał korzystać z pomocy swojego zespołu. Wyjazdy poza tor nie były jednak bardzo poważne. Sam kierowca z optymizmem patrzy na swój występ w samochodzie rajdowym, a z błędów zamierza wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Valtteri Bottas: Na początku będę jechał bardzo rozważnie, z komfortową dla mnie prędkością. Nie planuje szaleć. Dodam więcej od siebie, jeśli poczuje się pewnie. Oczywiście nie będę odpuszczał, ale nie jestem tak doświadczony jak reszta kierowców w stawce.

Etatowy kierowca F1 dostał kilka cennych wskazówek od swojego rodaka, kierowcy WRC, Teemu Suninena.

Teem Suninen: Znam go bardzo dobrze, mamy tego samego sponsora. Chętnie pomógłbym mu bardziej, ale Rajd Arktyczny koliduje w tym roku z rajdem Monte Carlo. Valtteri to bardzo zdolny kierowca i uważam, że poradzi sobie.  Na pewno jazda samochodem z napędem na wszystkie koła, na oponach z kolcami, to dla niego nowość. Jego mózg będzie mówił, że na śniegu i lodzie jest ślisko, a przy odpowiednich warunkach można uzyskać w tej konfiguracji naprawdę niesamowicie dobrą przyczepność. Będzie musiał się z tym zmierzyć. Startując z zerowym doświadczeniem będzie miał trudne zadanie, ale wiem, że da sobie radę. Mam nadzieję, że występ sprawi mu radość.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News