BMW zmienia politykę. Powodem wykorzystywane do pracy dzieci

BMW zmienia politykę. Powodem wykorzystywane do pracy dzieci

Podaj dalej

Koncern BMW postanowił, że najistotniejszy element akumulatorów do pojazdów elektrycznych będzie bezpośrednio sprowadzany z kopalń w Australii i Maroku. Niemiecki producent samochodów chce mieć pewność, że kupowany surowiec nie będzie wydobywany przez dzieci.

Przyszłe dostawy kobaltu zostaną wykorzystane w nowej generacji samochodów elektrycznych w 2020 roku. Deklaracja niemieckiego producenta luksusowych samochodów związana jest z ogłoszeniem przez Londyńską Giełdę Metali (LME) inicjatywy, w ramach której mogłaby ona wykluczyć z udziału w rynku firmy, które używają do produkcji kobalt pozyskiwany w sposób niezgodny z prawem (wykorzystanie dzieci do pracy lub działania korupcyjne).

Największe znane na świecie złoża kobaltu znajdują się w Demokratycznej Republice Konga, gdzie surowiec jest często wydobywany przez małe zakłady, a łańcuchy dostaw nie są ściśle monitorowane. BMW ogłosiło w zeszłym roku, że bada sposoby poprawy warunków pracy w górnictwie kobaltowym w Kongu poprzez projekt pilotażowy.  Ostatecznie zdecydowano się na zmianę bezpośredniego dostawcy.

BMW rozszerza akcję naprawczą palących się silników

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News