BMW zaprezentowało sportową, koncepcyjną hybrydę typu plug-in

BMW zaprezentowało sportową, koncepcyjną hybrydę typu plug-in

P90355732_highRes_bmw-vision-m-next-bo-e1562229219530

Podaj dalej

BMW zaprezentowało sportowy, koncepcyjny model Vision M NEXT. Samochód został wyposażony w napęd hybrydowy tupu plug-in. Vision M NEXT stanowi wizję potencjalnego następcy obecnie dostępnego na rynku modelu i8.

Moc systemowa pojazdu wynosi 600 KM (441 kW) i pozwala rozpędzić się maksymalnie do 300 km/godz. BMW Vision M NEXT przyspiesza od 0 do 100 km/godz. w trzy sekundy. Samochód oferuje tryb BOOST+, który zapewnia dodatkowe wzmocnienie napędu za dotknięciem guzika.

Maksymalny zasięg hybrydowego BMW przy jeździe w trybie całkowicie elektrycznym wynosi 100 km.

Jak powiedział Adrian van Hooydonk, Starszy Wiceprezes BMW Group Design:
„BMW Vision M NEXT daje wgląd w przyszłość jazdy sportowej. Podczas, gdy BMW Vision iNEXT ilustrował, jak jazda autonomiczna zmieni życie na pokładzie naszych pojazdów, BMW Vision M NEXT pokazuje jak najnowocześniejsza technologia może także destylować doświadczenie samej jazdy i sprawić, że będzie ono bardziej emocjonujące. W obu modelach, skupiamy się zdecydowanie na osobach w środku samochodu. Projekt oraz technologia sprawiają, że doświadczenia „EASE” oraz „BOOST” są bardziej naturalne i intensywne.”

Domagoj Dukec, Wiceprezes BMW Design, dodał:
„BMW Vision M NEXT jest progresywną sportową hybrydą, która w sposób jasny daje znać o sobie zarówno w kwestii wyglądu, jak i interakcji”.

Według BMW, oprócz modelu i8 inspiracją do powstania samochodu było koncepcyjne coupé Turbo z 1972 r.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News