BMW wygrywa 1. trening

BMW wygrywa 1. trening

Podaj dalej

Tom Blomqvist za kierownicą swojego BMW M4 krzyżuje plany kierowców Audi, zwyciężając w dzisiejszym pierwszym treningu przed 2. rundą tegorocznych zmagań serii DTM na torze Lausitzring.

blom2

Inaugurująca tegoroczny sezon runda na słynnym torze Hockenheim bezapelacyjnie padła łupem Audi i obserwatorzy zastanawiali się, czy kierowcy BMW i Mercedesa będą w stanie dogonić zawodników spod znaku czterech pierścieni. Tom Blomqvist postanowił dać im odpowiedź, uzyskując czas 1:18.145 sekund, jednocześnie wyprzedzając zwycięzcę 2. deszczowego wyścigu na Hockenheim – Mattiasa Ekstroma z Audi RS5. Szwed stracił do Blomqvista 0,2 sekundy.

Na wirtualnym podium dzisiejszych treningów, najniższe miejsce również należało do zawodnika BMW – Marco Wittmanna, którego strata do Ekstroma wyniosła jedynie 0,013 sekundy! Z kolei zwycięzca 1. wyścigu na Hockenheim, Jamie Green z Audi, uzyskał czwarty czas.

Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z zespołu Mercedesa był Robert Wickens, który ze stratą niemalże 0,6 sekundy zajął 9. pozycję. Do udanych z pewnością nie zaliczą tej sesji dwaj Brytyjczycy jeżdżący w barwach Mercedesa – Paul di Resta (23. miejsce) oraz Gary Paffett (24. miejsce).

Na dzień dzisiejszy rywalizacja na niemieckim obiekcie Lausitzring dobiegła końca, natomiast kolejny, 2. wolny trening odbędzie się jutro o godzinie 12:25, a niedługo po nim, bo o 15:00, zawodnicy staną do walki o jak najlepsze pozycje startowe do 1. sobotniego wyścigu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News