BMW ustanowiło rekord prędkości nowego fotoradaru w Wejherowie

BMW ustanowiło rekord prędkości nowego fotoradaru w Wejherowie

Wejherowo

Podaj dalej

174 km/h jechał kierujący BMW, w miejscu gdzie w październiku 2018 roku zginął motocyklista. To najwyższa prędkość zarejestrowana przez nowy fotoradar w Wejherowie.

Duża prędkość pojazdów jest największym zagrożeniem dla zdrowia i życia użytkowników dróg. W wypadkach spowodowanych nadmierną bądź niedostosowaną do warunków ruchu prędkością ginie rocznie blisko 40% wszystkich ofiar wypadków spowodowanych przez kierowców.

W powiecie wejherowskim funkcjonuje łącznie 6 fotoradarów. Znajdziemy tam również jedno urządzenie służące do odcinkowego pomiaru średniej prędkości pojazdów. Oraz na jednym skrzyżowaniu prowadzona jest kontrola wjazdu na czerwonym świetle.

O fotoradar zlokalizowany przy ul. Gdańskiej w Wejherowie wnioskował Prezydent Miasta oraz policja, zwracając uwagę na duże skoncentrowanie ruchu na przejściu dla pieszych w pobliżu stacji Szybkiej Kolei Miejskiej oraz dużą ilość zdarzeń drogowych w tym miejscu. Na przełomie 2015 i 2017 roku doszło tam do 3 wypadków i 50 kolizji. Fotoradar uruchomiony 4 kwietnia przy ul. Gdańskiej rejestruje średnio 14 przekroczeń prędkości w ciągu doby.

Polskie fotoradary są niezwykle ułomne. Mandatu unika ponad 50% kierowców

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News