BMW serii 8 Coupé na ostatniej prostej do produkcji

BMW serii 8 Coupé na ostatniej prostej do produkcji

BMW serii 8 Coupé na ostatniej prostej do produkcji

Podaj dalej

Wygląda na to, że nowe BMW serii 8 Coupe kończy przygotowania do seryjnej produkcji. Samochód odbywał jazdy testowe w Walii, gdzie testowano systemy regulacji napędu i układu jezdnego.

Szczególnie wartym podkreślenia elementem samochodu jest jego silnik. Pięknie brzmiący V8 generuje moc 390 kW, czyli 530 KM. Jeśli porównać go z jego poprzednikiem, to zyskał 50 kW bez dodatkowych kg. Maksymalny moment obrotowy jest natomiast wyższy o 100 Nm i wynosi teraz 750 Nm, a dostępny jest już przy 1800 obr/min. 8-cylindrowa jednostka podaje napęd na gruntownie zmodernizowaną 8-stopniową sportową skrzynię Steptronic charakteryzującą się większą rozpiętością przełożeń i szybszą zmianą biegów.

Jazdy testowe w Walii uzupełniają wyjątkowo zróżnicowany i intensywny program przygotowania nowego BMW serii 8 Coupé do produkcji seryjnej. Prototypy nowego modelu będą testowane również na drogach publicznych w celu zbadania cech istotnych dla klienta w sytuacjach możliwie najbardziej zbliżonych do rzeczywistych. Testy te mają uzupełnić wiedzę zdobytą na przykład podczas zimowych testów w Arjeplog w Szwecji, na terenach testowych BMW Group w Miramas w południowej Francji, na Pętli Północnej toru Nürburgring czy podczas pierwszych startów BMW M8 GTE na torze wyścigowym.

Nowe BMW serii 8 Coupé pojawi się na rynku jeszcze w tym roku.

Tagi: BMW serii 8, coupe, jazdy testowe,

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News