BMW promuje zrównoważoną mobilność w szkołach

BMW promuje zrównoważoną mobilność w szkołach

P90378424_highRes_bmw-and-goethe-insti

Podaj dalej

Rozpoczął się pierwszy cykl warsztatów pt. „Przyszłość mobilności z BMW”, organizowanych przez BMW Group oraz Goethe-Institut w Warszawie. Spotkania kierowane są do klas ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całej Polsce, których uczniowie uczęszczają na lekcje języka niemieckiego.

Tematem przewodnim zajęć jest elektromobilność oraz zrównoważony rozwój. Dzięki tej akcji, oba podmioty chcą zainicjować szerszy program edukacji młodzieży i zwrócić jej uwagę na tematy istotne dla środowiska.

Podczas kilkugodzinnych warsztatów eksperci przybliżają uczniom temat zrównoważonej mobilności, niskoemisyjnych technologii czy elektromobilności. Ważnym elementem jest także edukacja na temat odpowiedzialnego zachowania na drogach oraz zasad zrównoważonego rozwoju. Uczniowie mają możliwość zapoznania się z tą tematyką w praktyce, na przykładzie BMW i3, auta elektrycznego, w którym zastosowano m.in. materiały z recyklingu. Jednocześnie uczniowie zapoznają się z przydatnym w tym zakresie słownictwem języka niemieckiego.

W ramach projektu BMW Group zapewnia współorganizatorom wsparcie doradcze i materiały eksperckie na temat elektromobilności, które zostały wykorzystane do przygotowania zestawów edukacyjnych dla szkół. Do współpracy przy warsztatach zostali także zaproszeni lokalni dealerzy BMW. Eksperci w wybranych szkołach zaprezentują model BMW i3, dzięki czemu uczniowie będą mogli bliżej przyjrzeć się cechom i funkcjom samochodu elektrycznego.

W ramach projektu w szkołach w całej Polsce odbędzie się blisko 60 warsztatów. Dodatkowo, dla młodzieży uczestniczącej w spotkaniach przygotowano konkurs na najlepszy materiał wideo promujący elektromobilność. Główną nagrodą w konkursie będzie dwudniowy wyjazd do siedziby BMW Group w Monachium dla 5 uczniów oraz ich opiekuna.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News