BMW nie wróci do Formuły 1. Były zespół Roberta Kubicy uzasadnił dlaczego

BMW nie wróci do Formuły 1. Były zespół Roberta Kubicy uzasadnił dlaczego

Podaj dalej

BMW po sezonie 2009 opuściło królową motosportu. Powodów było kilka, ale za najistotniejsze uznano rosnące koszty związane z rywalizacją w Formule 1, a także mało satysfakcjonujące wyniki. W latach 2006-2009 barwy zespołu reprezentował Robert Kubica.

Obecnie BMW skupia swoją uwagę na serii DTM, a także od kilku lat przy współpracy z Andretti Autosport rywalizuje w Formule E. W ostatnim czasie krążyły plotki, że bawarski zespół może ponownie zagościć w Formule 1 w związku ze zmianami jakie mają pojawić się od sezonu 2021. Taka sytuacja jednak nie będzie miała miejsca, o czym dość jednoznacznie powiedział szef BMW.

Jens Marquardt: Hybrydowe silniki V6 turbo nie mają nic wspólnego z masowo produkowanymi samochodami. Z perspektywy inżynierii, czapki z głów przed tym czego dokonała Formuła 1, ale ta technologia nie ma żadnego przełożenia na publiczne drogi.

Roberta Kubicy i BMW znów mogą jednak połączyć swoje siły, a wszystko za sprawą potencjalnych startów Polaka w DTM. I choć wiadomo już od kilku dni, że naszego kierowcy nie zobaczymy w zespole fabrycznym, to jednak bardzo możliwe, że będzie to zespół klienci.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News