BMW najszybsze w 1. treningu

BMW najszybsze w 1. treningu

Podaj dalej

Urzędujący mistrz serii DTM, Marco Witmann uzyskał najszybszy czas zapewniając BMW 1. miejsce w pierwszym treningu weekendu DTM na torze Moscow Raceway. W skutek słabego początku sezonu w wykonaniu zespołu z Monachium, BMW jest stosunkowo lżejsze od Audi i Mercedesa.

#16 Timo Glock, BMW M4 DTM

BMW zajęło w 1. treningu sześć miejsc w pierwszej dziewiątce, a Wittmann dzięki czasowi 1:29.076 zajął pierwsze miejsce na torze. Drugim najszybszym kierowcą był Mattias Ekstrom, a jego strata wyniosła 0,264 sekundy. Jego Audi było jednak o 30kg cięższe od BMW ze względu na regulamin dotyczący balastu.

Bruno Spengler uzyskał trzeci czas, a Edoardo Mortara i Miguel Molina zajęli dla Audi czwarte i siódme miejsce. Pierwsza sejsa treningowa nie układała się jednak po myśli Mercedesa. Daniel Juncadella był najszybszym zawodnikiem srebrnych strzał, a zajął dość odległe 10. miejsce, tuż przed Garym Paffettem. Pascal Wehrlein uzyskał 16. czas wyprzedzając Paula di Restę.

Audi potwierdziło również dziś rano, że Timo Scheider, który pauzuje w ten weekend z uwagi na karę przyznaną mu po ostatnim weekendzie na Red Bull Ringu, zostanie zastąpiony przez mistrza Formuły 3 Antonio Giovinazziego, który w swoim debiucie zajął 23. miejsce.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News