Bezradna kobieta odkurzała Volkswagena na stacji paliw. W tym czasie złodziej bezczelnie ukradł jej samochód

Bezradna kobieta odkurzała Volkswagena na stacji paliw. W tym czasie złodziej bezczelnie ukradł jej samochód

Podaj dalej

Aż trudno uwierzyć, że takie sytuacje mogą mieć miejsce. Kobieta podjechała na stację paliw, aby zatankować swojego Volkswagena, a także odkurzyć samochód. Wszystko szło zgodnie z planem, ale tylko do pewnego momentu.

Kiedy kobieta odkurzała nagle obok jej samochodu zaczaił się złodziej. Wyczekał odpowiedni moment, otworzył drzwi od pasażera, szybko wskoczył za kierownicę i odjechał. Zdezorientowana właścicielka zupełnie była zaskoczona tym, co się wydarzyło.

Zostawiła kluczyki w stacyjce

Bez wątpienia jej największym błędem było pozostawienie kluczyków w stacyjce. Złodziej musiał to zauważyć i wykorzystał sytuację do tego, aby wsiąść do Volkswagena i odjechać. Zrobił to w bardzo perfidny sposób, kradnąc auto niemalże z właścicielką w środku.

Taka sytuacja powinna być przestrogą dla wszystkich. Pozostawienie kluczyków w stacyjce to jednak z najgorszych rzeczy, jaką może zrobić kierowca.

Złodzieje tylko wyczekują takiego momentu w takich miejscach jak stacja paliw. I nie chodzi tutaj wyłącznie o odkurzanie, ale także tankowanie. Niektórzy kierowcy pewni siebie często gaszą jedynie silnik, tankują i udają się zapłacić za paliwo. W tym czasie kluczyki cały czas pozostają w stacyjce.

Nie tylko kluczyki

Warto również pamiętać o tym, aby zamykać drzwi i okna oddalając się od swojego pojazdu. Bo nawet jeżeli złodziej nie poluje na to, aby ukraść samochód, to może wykraść torebkę, portfel, laptop czy inne cenne rzeczy z naszego samochodu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News