Bezemisyjne pojazdy Solarisa na Targach Busworld w Brukseli

Bezemisyjne pojazdy Solarisa na Targach Busworld w Brukseli

Solaris_Urbino_12_hydrogen_2

Podaj dalej

Firma Solaris na Targach Busworld w Brukseli zaprezentuje trzy bezemisyjne pojazdy: Urbino 12 hydrogen, Urbino 18 electric, Trollino 24.

Solaris już od kilkunastu lat konsekwentnie rozwija portfolio pojazdów z napędem alternatywnym, będąc obecnie jednym z najważniejszych graczy na rynku europejskim w obszarze elektromobilności. Dzięki wygranym w ostatnich tygodniach przetargom Solaris stał się w Europie liderem rynku pod względem zdobytych kontraktów na elektrobusy. Dostarczone do tej pory przez firmę autobusy elektryczne do 17 państw pokonały łącznie ponad 15 mln kilometrów w różnych warunkach klimatycznych.

Na targach w Brukseli dobrze już znaną na rynku rodzinę Urbino electric reprezentować będzie przegubowy autobus 18-metrowy, który zostanie wyposażony m.in. w najnowocześniejsze systemy wspomagania kierowcy (ADAS) czy też klimatyzację z pompą ciepła. Nowością w pojeździe będą także nowe baterie Solaris High Energy+, charakteryzujące się bardzo dużą gęstością energii.

Ponieważ coraz więcej europejskich miast dąży do tego, aby ich komunikacja miejska była jak najbardziej przyjazna środowisku a ich potrzeby są zróżnicowane, Solaris postanowił do swojego portfolio dodać dwa bezemisyjne pojazdy – autobus wodorowy Urbino 12 hydrogen, który zasięg na jednym tankowaniu wynosi do 350 km oraz 24–metrowy trolejbus, Trollino 24, który na targach Busworld będzie mieć swoją premierę.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News