Bez via-Box-a, ale za to z promilami. ITD ma dalej ręce pełne roboty

Bez via-Box-a, ale za to z promilami. ITD ma dalej ręce pełne roboty

Bez via-Box-a, ale za to z promilami. ITD ma dalej ręce pełne roboty

Podaj dalej

0,52 promila alkoholu w organizmie miał kierowca ciężarówki, który jechał płatnym odcinkiem autostrady A2 bez zamontowanego za szybą samochodu urządzenia do elektronicznego naliczania opłat za przejazd. Kierowca został zatrzymany do kontroli przez inspektorów Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego i przekazany policjantom.

W poniedziałek (27 stycznia) na odcinku autostrady A2 w okolicach punktu do poboru opłat w miejscowości Żdżary patrol GITD zwrócił uwagę na ciężarówkę, która znajdowała się na pasie do manualnego poboru opłat. Inspektorzy ruszyli za zespołem pojazdów i zatrzymali go do kontroli drogowej. Za przednią szybą samochodu nie było urządzenia pokładowego viaBOX, które służy do uiszczania opłaty elektronicznej w ramach systemu viaTOLL.

Po sprawdzeniu ciężarówki w bazie naruszeń ITD okazało się, że ma zarejestrowane dwa naruszenia związane z brakiem uiszczenia opłaty za przejazd płatnym odcinkiem drogi publicznej.

Policjant źle spisał stan licznika? Zaczynają się problemy z nowymi przepisami

W ramach kontroli drogowej inspektorzy sprawdzili też trzeźwość kierującego. Pierwsze badanie alkomatem wykazało 0,25 mgl/l (0,52 promila) alkoholu w wydychanym powietrzu przez mężczyznę. Wynik drugiego badania wykazał 0,22 mg/l (0,46 promila) alkoholu.

Nietrzeźwego kierowcę przekazano do dalszych czynności policjantom z Rychwała. Inspektorzy sporządzili protokół z kontroli. Za ujawnione naruszenia związane z brakiem opłaty za przejazd ciężarówki drogami publicznymi zostanie wszczęte postępowanie wobec właściciela pojazdu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News