Bez prawa jazdy i viaTOLL'a wiózł koparkę. Trafił na patrol ITD

Bez prawa jazdy i viaTOLL'a wiózł koparkę. Trafił na patrol ITD

Bez prawa jazdy i viaTOLL’a wiózł koparkę. Trafił na patrol ITD

Podaj dalej

Patrol ITD zatrzymał samochód dostawczy, który przewoził na przyczepie koparkę. Jak się okazało, nie dość, że kierowca nie miał urządzenia viaBOX do poboru opłat, to jeszcze nie posiadał prawa jazdy.

Zespół pojazdów składający się z samochodu dostawczego i przyczepy zatrzymano do kontroli na odcinku drogi krajowej nr 92 w miejscowości Nekla koło Wrześni. Szybko okazało się, że samochód nie jest wyposażony w urządzenie viaBOX służące do uiszczania opłaty elektronicznej za drogi objęte opłatą. To jednak był dopiero początek problemów kierowcy.

W trakcie kontroli kierujący pojazdem nie okazał żadnych dokumentów, w tym prawa jazdy. Inspektorzy ustalili w bazie danych, że kontrolowany mężczyzna stracił prawko jeszcze w 2018 roku za przekroczenia dozwolonej liczby punktów karnych.

Mężczyzna, prowadząc na drodze publicznej pojazd mechaniczny, nie zastosował się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień. Tym samym popełnił przestępstwo z art. 180 a kodeksu karnego. W związku z tym kierowcę przekazano wezwanym na miejsce policjantom.

ITD zatrzymała ciężarówkę, która była przeładowana zaledwie o 31,5 tony

Źródło: GITD

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News