Beetle Sunshinetour to Wolfsburg 2018 przeszedł do historii

Beetle Sunshinetour to Wolfsburg 2018 przeszedł do historii

Beetle Sunshinetour to Wolfsburg 2018 przeszedł do historii

Podaj dalej

Beetle Sunshinetour to Wolfsburg 2018 – pod tym hasłem odbył się w minioną sobotę 14. zlot modeli Beetle, New Beetle oraz Garbus. W tym roku okazją były 20. urodziny New Beetle’a

Najważniejszym wydarzeniem podczas „Beetle Sunshinetour 2018” była parada ponad 200 modeli Beetle, New Beetle i Garbusów na terenie fabryki Volkswagena. Czegoś takiego jeszcze nigdy nie było. W paradzie uczestniczyły takie wyjątkowe samochody jak Hebmüller Cabriolet z 1950 roku i jeden z rzadkich New Beetle RSI z silnikiem o mocy 225 KM z roku 2000. I oczywiście modele najmłodsze, jak Beetle Cabriolet Dune.

Z podjazdu przed hotelem The Ritz-Carlton uczestnicy przejechali samochodami na teren fabryki, by potem ruszyć Südstraβe między kanałem a głównym zakładem w kierunku wieżowca Volkswagena.

To niezwykła trasa, ponieważ fragmenty zakładu oraz sam wieżowiec jako zabytki znajdują się pod ochroną. Wzdłuż VW-Mittelstraße, którą na co dzień pracownicy udają się na swoje stanowiska i którą wielkie ciężarówki dostarczają „just in time” części do montażu, parada aut skierowała się dalej w kierunku Autostadt. Przy wieżach Autostadt uczestnicy zlotu spotkali się z widzami, żeby wspólnie świętować, wymieniać się wiedzą na temat samochodów i aby podziwiać trzy generacje modelu, od którego zaczęła się historia koncernu.

Szczególną uwagę poświęcono New Beetle, który właśnie w 2018 roku świętuje swoje 20. urodziny. Warto zaznaczyć, że New Beetle – niezależnie od wieku – zawsze był pojazdem niezwykłym, świadczącym o szczególnym stosunku do życia swojego właściciela. Pierwsze modele stają się teraz – zanim zyskają status klasyków – youngtimerami.

W tym roku zlot po raz pierwszy odbył się w Wolfsburgu. To szczególne miejsce u wrót Autostadt i fabryki Volkswagena miało przypomnieć o narodzinach New Beetle’a. Pomysłodawczynią Beetle Sunshinetour była 14 lat temu właścicielka Beetle’a Gabriele Kraft z Lubeki.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News